«ماه در میانه»ویژه کسوف 5 دیماه از شبکه4 زنده و مستقیم از مرکز کیش

تاریخ انتشار: چهار شنبه 4 دی 1398
مجله نجوم «راهنمای مسافران کهکشان» با ویژه برنامه سه ساعته به صورت زنده خورشید گرفتگی 5 دی ماه را پوشش می دهد.
تعداد بازدید: 421 دریافت فیلم

مریم نیکان لو تهیه کننده «راهنمای مسافران کهکشان» در گفتگو با روابط عمومی شبکه چهار سیما گفت: تیم «راهنمای مسافران کهکشان» برای رصد و پوشش خورشید گرفتگی روز پنجشنبه به جزیره کیش سفر کرده و قرار است در یک ویژه برنامه زنده سه ساعته مخاطبان در جریان جزئیات و اتفاقات این رخداد قرار گیرند.
نیکان لو گفت: ویژه برنامه زنده «ماه در میانه» از ساعت 6 صبح روز پنجشنبه 5 دی ماه تا ح ساعت 9 از مرکز کیش با اجرای حافظ آهی و اسماعیل باستانی روی آنتن می رود. در این ویژه برنامه دکتر انسیه عرفانی استادیار دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، دکتر محمد نیل فروشان مدرس المپیاد نجوم و اختر فیزیک و دکتر امیرمحمد گمینی استاد دانشگاه مهمانانی هستند که مجریان برنامه در خصوص خورشید گرفتگی، چگونگی رخداد این پدیده و خورشیدگرفتگی های آینده با آنها گفتگو می کنند.
نیکان لو افزود: چندین آیتم ویژه خورشید گرفتگی تولید شده است که در میان گفتگو ها پخش می شود.
گفتنی است، خورشید گرفتگی حلقوی 5 دی ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۰۲:۲۹ به وقت جهانی از شرق شبه جزیره عربستان آغاز می‌شود و ایران در منطقه‌ای از نیم سایه قرار دارد که خورشید به صورت گرفته طلوع کرده و منظره‌ای زیبا را در افق جنوب شرقی کشور رقم خواهد زد. این رخداد با کسوف جزئی در ساعت ۵:۵۹ به وقت ایران آغاز می‌شود و گرفت کلی در ساعت ۷:۰۴ خواهد بود، در میان همه مناطق جنوبی ایران جزیره کیش با ۸۵.۱۴ درصد گرفت خورشید، بهترین مکان برای رصد کسوف جزئی است. این خورشید گرفتگی در تمام پهنه ایران قبل از طلوع خورشید آغاز و خورشید به صورت گرفته طلوع خواهد کرد.
یادآور می شود، «راهنمای مسافران کهکشان» به تهیه کنندگی مریم نیکانلو محصول گروه دانش شبکه چهار سیما است که جمعه ها ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش می شود.و «ماه در میانه» ساخته تیم «راهنمای مسافران کهکشان» است که قرار است به صورت ویژه برنامه زنده،خورشید گرفتگی صبح پنجشنبه را رصد کنند.

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها