ملاقات با گورباچف در شبکه چهار/ آخرین مستند «ورنر هرتزوگ» در شبکه چهار

تاریخ انتشار: دو شنبه 9 دی 1398
«ملاقات با گورباچف» (Meeting Gorbachev ) اثر «ورنر هرتزوگ» سینماگر برجسته‌ی آلمانی 11 دی ماه از شبکه چهار سیما پخش می شود.
تعداد بازدید: 1831 دریافت فیلم

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، «ملاقات با گورباچف» عنوان جدیدترین فیلم مستند «ورنر هرتزوگ» سینماگر برجسته‌ی آلمانی است که در بخش نمایش‌های ویژه دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» روی پرده رفته است.
این مستند تماشایی به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما برای اولین بار چهارشنبه ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
دیدار ورنر هرتزوگ با میخائیل گورباچف دریچه‌ای شگرف به برخی از مهمترین رخدادهای قرن بیستم، از خلع سلاح هسته‌ای تا اتحاد آلمان باز می‌کند. در این فیلم، هرتزوگ و گورباچف سه بار در یک بازه‌ زمانی ۶ ماهه با هم ملاقات می‌کنند. اگرچه آخرین رییس‌جمهور اتحاد جماهیر شوروی به لحاظ جسمی بیمار است اما ذهن او بسیار پویاست. گرمی و شوخ طبعی او و قدرت فیلمساز در رخنه به حواشی غیرمنتظره و زندگی خصوصی گورباچف، نشاندهنده تعامل بین طرفین است.
مستند «ملاقات با گورباچف» که محصول سال ۲۰۱۸ کشورهای انگلستان، آمریکا و آلمان است، پیشتر در جشنواره‌های وین، لایپزیگ، تورنتو، تلوراید و... به نمایش درآمده است. هرتزوگ این فیلم را با همراهی آندره سینگر کارگردانی کرده است.
مستند «ملاقات با گورباچف» چهارشنبه11 دی ماه ساعت 22 از شبکه دانایی و خردورزی پخش می شود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها