تعداد بازدید:

مستند معمای اجتماعی

مستند «معمای اجتماعی» ظهور رسانه‌های اجتماعی و آسیبی که به جامعه می‌زند را بررسی می‌کند و بر روی نحوه‌ی بهره‌گیری این رسانه‌ها از کاربرانشان از طریق سیستم‌های نظارتی نظام سرمایه‌داری و استخراج اطلاعات آن‌ها تمرکز می‌کند.
جمعه 29 بهمن 1400
تعداد بازدید 3910 دریافت فیلم

مستند «معمای اجتماعی» با نام اصلی «The Social Dilemma» ، نام فیلمی مستند و اجتماعی محصول سال ۲۰۲۰ امریکا به کارگردانی جف اورلووسکی می‌باشد.  نویسندگی آن را دیویس کومب، ویکی کرتیس و جف اورلووسکی به طور مشترک برعهده داشته اند و افرادی همچون تریستان هریس، آزا راسکین، جاستین روزنشتاین، شوشانا زوبوف، جارون لانیر، تیم کندال، رشیدا ریچاردسون و رنی دیرستا در آن حضور داشته اند. 
در مستند «معمای اجتماعی» ظهور رسانه‌های اجتماعی و آسیبی که به جامعه می‌زند را بررسی می‌کند و بر روی نحوه‌ی بهره‌گیری این رسانه‌ها از کاربرانشان از طریق سیستم‌های نظارتی نظام سرمایه‌داری و استخراج اطلاعات آن‌ها تمرکز می‌کند. 
مستند معمای اجتماعی، شامل مصاحبه با مدیران و متخصان رسانه‌ای از جمله کارکنان گوگل، فیسبوک، توییتر و … است و همچنین بخش های کوچک نمایشی از یک خانواده که برخی گفته‌های مصاحبه‌شوندگان را ملموس می‌کند. 
این فیلم برنده جوایز متعددی از جشنواره های معتبر بین المللی شده و مورد توجه منتقدان زیادی قرار گرفته است. 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها