تعداد بازدید:

زاویه 15 دی 1400: حاج قاسم؛ از نوستالژی تا مکتب

در این برنامه احمد نادری، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و پرویز امینی، عضو هیأت علمی دانشگاه شاهد به گفتگو می‌پردازند. موضوع: «حاج قاسم؛ از نوستالژی تا مکتب»
چهار شنبه 15 دی 1400
تعداد بازدید 301 دریافت فیلم

فقدان شهید سعید، حاج‌قاسم سلیمانی، به‌دلیل وسعت و عمق تأثیر ایشان، در ساحات عاطفی، دینی، ملی، امنیتی و سیاسی عمیقاً افسوس برانگیز است.
اما آیا مواجهۀ با آن شهید بزرگ، در این ساحات خلاصه‌شدنی است و آیا شایسته است که ایشان، در این مواجهات، منحصر و محدود شوند؟
راه بردن به عمق فکر آن شهید و تحلیل جامع تأثیر او متناسب با زمینه‌های اعتقاد و تفکرش، گرچه آسان نیست ولی ناشدنی هم نیست.
حاج‌قاسم البته مکتب نویی نداشت ولی تجلی و ظهور جدی و منسجمی از یک مکتب بود که از ساحات فردی و عاطفی تا رزمی و سیاسی را به طرزی منسجم در بر می‌گرفت.

بررسی این انسجام و آن مکتب، خصوصا با توجه به اقبال ملی، منطقه‌ای و حتی فرامنطقه‌ای به آن، واجد اهمیتی مضاعف است.
هر چه بیشتر از زمان نبودن حاج قاسم می‌گذرد خلا این عدم بررسی خود را‌ بیشتر نشان می‌دهد. مخصوصا آنکه امروز به تعداد جریانات سیاسی کشور چهره‌ای سیاسی، احتماعی و رسانه‌ای از ایشان داریم و هرکدام هم تلاش میکنند که حاج قاسم خود را واقعی جلوه دهند.
در بیست و دومین قسمت از فصل شانزدهم برنامه زاویه، امروز چهارشنبه، ۱۵ دی ماه ساعت ۲۲ در شبکه چهار سیما احمد نادری، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و پرویز امینی، عضو هیأت علمی دانشگاه شاهد به گفتگو می‌پردازند.
 

دسته بندی :

سایر قسمتها

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها