نگریستنی از جنس اندیشه به مباحث حوزه‌های گوناگون فرهنگ و هنر

تاریخ انتشار: دو شنبه 9 مرداد 1402
مجله فرهنگی هنري چاووش» با هدف طرح مسائل فرهنگی و هنری کشور از یکشنبه 15مردادماه ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.
تعداد بازدید: 78

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، مجله فرهنگی «چاووش»، نگریستنی است از جنس اندیشه به مباحث حوزه‌های گوناگون فرهنگ و هنر و به ویژه فرهنگ عامه که به عنوان موضوعی کلان تمامی زیرشاخه‌های فرهنگی را ذیل خود قرار داده است، این برنامه می‌کوشد از دریچه‌ای تازه، به طرح مسئله پیرامون مهمترین موضوعات حوزه‌های مذکور بپردازد، تک صدایی نباشد و با بیان آنچه به واقع می‌گذرد، به حکم رسالت و حد بضاعت رسانه‌ای خود با آگاهی‌بخشی به مخاطبان خاص و عام، بستر اصلاح، ترمیم و رشد فرهنگی را که بدون شک به رشد و توسعه متوازن می‌انجامد، فراهم آورد. این برنامه در پاسخ به پرسش‌گری اندیشه در ساحت فرهنگ ساخته می‌شود چراکه بی‌تردید فرهنگ به مثابه زیربنای تمامی ابعاد زندگی بشری از امور فردی و اجتماعی و سیاسی تا اقتصاد و دانش و فناوری، نقش بی‌بدیلی در تعالی و توسعه‌ی جامعه در هر کشوری دارد.

«مجله فرهنگی هنری چاووش» کاری است از گروه فرهنگ و ادب شبکه چهار سیما به تهیه‌کنندگی علی زارعان که از 15 مرداد روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن شبکه چهار سیما خواهد رفت.
شایان ذکر است، این برنامه پیشتر از ۲۸ تیرماه ۱۴۰۲ و در قالب ویژه‌ برنامه‌ای شبانه، به مناسب فرارسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان روی آنتن شبکه چهار سیما رفت و در سلسله‌ گفت‌وگوهایی با حضور کارشناسان ‌و پژوهشگران به تحلیل و واکاوی تابش ابعاد گوناگون واقعه کربلا و معارف عاشورایی بر بستر ساحت‌های حوزه فرهنگ‌وهنر از شعر و‌ ادبیات و موسیقی تا سینما و هنرهای تجسمی پرداخت.

دسته بندی :
برچسب :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها