بررسی صنایع خلاق ایران در «چرخ»

تاریخ انتشار: دو شنبه 24 آبان 1400
چهل‌وسومین قسمت فصل هشتم «چرخ» به بررسی صنایع خلاق در ایران اختصاص دارد. این برنامه ساعت 19 امروز، دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود.
تعداد بازدید: 63

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، در بخش‌ «تازه‌ها» پویا پاک‌نژاد، دانش آموخته‌ی علوم شناختی از فناوری‌های تصویربرداری عصبی خواهد گفت. 
در بخش دیگری از «چرخ»، محمدرضا مقدسیان با پرویز کرمی، دبیر ستاد توسعه علم، فرهنگ، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره‌ی صنایع خلاق گفت‌وگو می‌کند. صنایع خلاق صنایعی هستند که اساس آنها ایجاد و انتشار دانش و اطلاعات است. ریشه‌ی این مفهوم به صنایع فرهنگی برمی‌گردد که در طول زمان و با انقلاب فناوری اطلاعات و ارتباطات امروزه در قالب صنایعی مانند سینما، نرم‌افزار، موسیقی، انیمیشن، بازهای ویدئویی و… ظهور پیدا می‌کند. به عبارت دیگر صنایع خلاق متشکل از مجموعه¬ای از فعالیت¬های دانش‌بنیان هستند که دانش به معنای وسیع از جمله دانش ضمنی و فناوری¬های مبتنی بر حوزه‌ی هنر و فرهنگ و نه محدود به آن را در خدمت تولید ارزش افزوده‌ی اقتصادی قرار می¬دهند. بنابراین پتانسیل درآمدزایی از تجارت و مشمول حمایت حقوق مالکیت فکری دارند. 
در بخش دیگری از این قسمت «چرخ» گفت‌وگوی حافظ آهی با دکتر مراد کاویانی‌راد، استاد جغرافیای دانشگاه خوارزمی کرج روی آنتن خواهد رفت.
فصل هشتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 
«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده و به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» محمدرضا مقدسیان است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها