مقایسه ای بر سریال سازی حرفه ای در ایران و دنیا

تاریخ انتشار: شنبه 8 آبان 1400
برنامه تلویزیونی «بی چارچوب» در قسمت جدید خود به مقایسه سریال سازی در ایران و دنیا و چگونگی شکل گیری مستند «دنیای چاپلین» و فیلم‌سازی با گوشی موبایل پرداخته است.
تعداد بازدید: 45 دریافت فیلم

برنامه تلویزیونی «بی چارچوب» که در چند قسمت گذشته با لحنی کنایی و  طنزآمیز به انتقادات گسترده بینندگان سریال‌های «قبله عالم»، «میدان سرخ» و «مردم معمولی» در شبکه‌های نمایش خانگی پرداخت؛ در قسمت جدید خود به طور ویژه به تجربه سریال‌ سازی در ایران با نگاهی مقایسه ای با سریال سازی حرفه ای در دنیا پرداخته است.
در همین راستا در این قسمت از برنامه با جواد نوروزبیگی (تهیه کننده)، امیر ابیلی (کارشناس سینما) و امیرقادری (کارشناس سینما) گفتگوهایی ترتیب داده شده است.

همچنین با توجه به اکران مستند «دنیای چاپلین» که هم اکنون در سینماهای گروه هنروتجربه در حال اکران است؛ با کارگردان این اثر گفتگویی ترتیب داده و پیرو بحث ساخت فیلم موبایلی که چند سالی است در دنیا به آن توجه ویژه شده است، با سیدیزدان ملک آبادی تهیه کننده و کارگردان تلویزیون که دبیر جشنواره فیلم‌های موبایلی و تهیه کننده چند فیلم موبایلی بوده، درباره اهمیت فیلمسازی با موبایل و چالش های پیش روی فیلمسازان موبایلی گفتگویی انجام شده است.

از کارشناسان و مجریان این قسمت برنامه علاوه بر جواد مولانیا می‌توان به: نگار حسینی، پدرام ابدان و ایزد مهرآفرین اشاره کرد.

«بی چارچوب» به تهیه کنندگی و کارگردانی مشترک حامد مهربانی و احسان حسینی هرهفته، شنبه ها ساعت ۲۳ از شبکه ۴ سیما روی آنتن می‌رود و به موضوعات مختلف حوزه ادب و هنر با نگاهی انتقادی و مطالبه گر می‌پردازد.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها