مستند جدید «ژاپن; بین زمین و آسمان»

تاریخ انتشار: شنبه 8 خرداد 1400
مجموعه مستند جدید «ژاپن; بین زمین و آسمان» شنبه 8 تا دوشنبه 10 خرداد، در قالب برنامه "چهارسوی علم"، ساعت ۲۲ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.
تعداد بازدید: 612 دریافت فیلم

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، مجموعه مستند جدید سه قسمتی ( ژاپن؛ بین زمین و آسمان - japan; between earth and sky) تولید سال ۲۰۱۸ کشورهای ژاپن و فرانسه است که در سه اپیزود از شنبه 8 خرداد هرشب ساعت 22 روی انتن خواهد رفت.

این مجموعه مستند که در گونه " بوم نگار" توسط تلویزیون NHK تولید شده، ویژگی های جغرافیایی و طبیعت خاص جزایر بزرگ ژاپن همچون هوکایدو، توکیو، اوزاکا، کیوتو، هیروشیما و...، تاریخ کهن و مدرن، و ویژگی های مردم شناسی این سرزمین را مورد بررسی قرار می دهد و ما را به یک سفر کشف سوق می دهد ، با تصاویر 4K  و عکس های هوایی تماشایی ژاپن این سرزمین کمتر شناخته شده را، را به تصویر کشیده است. این سه فیلم از شمال به جنوب ژاپن، رمز و راز برخی از زیباترین مکانهای کشور ، تماشای عالی طبیعت و تعادل لطیف حاکم بر ژاپن بین سنت و مدرنیته را آشکار می کند.

 

در اپیزود اول «جزیره برفی» خواهیم دید: ژاپن ، سرزمین طلوع خورشید ، با پانوراماهای ساخته شده توسط آتشفشان ها و سنت ها ، یک قدرت اقتصادی قدرتمند بین المللی است. در شمال این کشور ، هوکایدو ، یکی از چهار جزیره بزرگ که مجمع الجزایر ، سرزمین باستانی و مقدس مردم آینو را تشکیل می دهد ، یک بهشت ​​طبیعی و وسیع. این سفر در چهار فصل سال ، بین زمین و آسمان ، آتشفشان ها و دریاچه های مسطح ، داستان منحصر به فرد افرادی را می گوید که با طبیعت یکسانی زندگی می کنند.

 

 

و در اپیزود دوم « جزیره کوه» ، زندگی صمیمی مردمی را خواهیم دید که در دامنه کوه فوجی ، بزرگترین و پرجمعیت ترین مجمع الجزایر تاریخ را رقم زدند . این منطقه که در اثر زلزله و جنگ آسیب دیده است ، قلمرو پایتخت توکیو است.

 

در اپیزود سوم «جزیره آبی» شاهد جزایر جنوبی ، شیکوکو ، کیوشو و اوکیناوا مهد معنویت ژاپن هستیم. این سفر بین دریا و آسمان برای کشف جزایر عرفانی و وحشی جنوب چهره یک ژاپن مخفی را آشکار می کند.

«چهار سوی علم» به همت تامین برنامه شبکه چهار سیما هر شب ساعت 22 یک مستند جذاب و دیدنی و البته بکر و جدید را از سراسر دنیا تقدیم علاقمندان و مخاطبان شبکه چهار می کند.

 

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها