پخش 3 تله تئاتر در این هفته از «نمایشخانه» شبکه چهار سیما

تاریخ انتشار: شنبه 11 اردیبهشت 1400
تئاتر تلویزیونی «یک گل و بهار»، در دو قسمت 12 و 13 اردیبهشت ، «عشق به افق خورشید» 14 اردیبهشت و«سکوت» 15 اردیبهشت ساعت 17:30 روانه آنتن شبکه چهار می‌ شوند.
تعداد بازدید: 134

  پخش تئاتر تلویزیونی «یک گل و بهار»، «عشق به افق خورشید» و «سکوت» از شبکه4

«یک گل و بهار» نمایشنامه ای از زنده یاد حسین پناهی

 

تئاتر تلویزیونی «یک گل و بهار»، در دو قسمت روزهای یکشنبه و دوشنبه، 12 و 13 اردیبهشت ساعت 17:30 پخش خواهد شد.  این نمایشنامه که توسط حسین پناهی نیز نوشته شده، بنا به درخواست مردم به دفعات از تلویزیون پخش شد. نقش عمو مرتضی که توسط زنده یاد عزت الله مقبلی در این برنامه اجرا شده بسیار در خاطره ها مانده است. این تله تئاتر درباره اتفاقاتی است که در محله ای قدیمی در تهران می افتد و اثر بسیار نوستالژیکی است که با اصلاح کیفیت در رنگ و تصویر، برای مخاطبان آماده پخش شده است.

«عشق به افق خورشید» به کارگردانی حسین فرخی سه شنبه 14 اردیبهشت ساعت 17:30 پخش خواهد شد. داستان پسر جوانی است که به خواستگاری دختری می رود که پدر وی با این وصلت مخالف است و جوان با توصل و توکل  و توسل شبانه روزی در مسجد کوفه و حرم حضرت علی (ع) مشکلاتش حل می شود و رضایت پدر جلب می شود و...

تئاتر تلویزیونی «سکوت» در یک قسمت 60 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی نیما دهقان و کارگردانی تلویزیونی بیژن صمصامی با محوریت دفاع مقدس تهیه شده و امین زندگانی، سپیده نظری‌پور، شیوا بلوریان، اسرافیل علمداری و اشکان رایانی مخصوص در آن بازی کرده‌اند.

در خلاصه داستان «سکوت» آمده است: مادر مهر سکوت بر لب زده ، در حالی که پنجشنبه  جشن نامزدی پسرش جهان است و او را به دلیل چک برگشتی بازداشت کرده اند.حاج عسگر ، پدر جهان جانباز انقلاب و در حال مرگ است و . . .

سایر عوامل عبارتند از :محمد خیاطان، مرتضی ندرلو و محمود نوروزی تصویربرداران، سیدحسین موسوی صدابردار، بیژن محتشم طراح گریم، فریبرز قربانزاده طراح صحنه و لباس و مجید گلزاریان نورپرداز.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها