تبیین دستاورد‌های جهاد دانشگاهی در برنامه «الگو» /ویژه برنامه شبکه چهار برای چهلمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی

تاریخ انتشار: یک شنبه 12 مرداد 1399
شبکه چهار سیما به مناسبت چهلمین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی ویژه برنامه «الگو» را روی آنتن می برد.
تعداد بازدید: 67 دریافت فیلم

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، گروه دانش شبکه  چهار سیما در آستانه چهلمین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی از 12 تا 16 مرداد ماه ویژه برنامه پنج قسمتی «الگو» را پخش می کند.
این برنامه در مدت زمان 45 دقیقه با اجرای شهریار ربانی به تبیین دستاورد‌های جهاد دانشگاهی طی چهار دهه فعالیت در حوزه‌های مختلفی همچون؛ پژوهش و فناوری، فرهنگی، آموزش و تجاری‌سازی می پردازد.
مهمان اولین قسمت از برنامه تلویزیونی الگو که روز یکشنبه 12 مرداد ساعت 17 پخش می شود، سیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی خواهد بود و درباره دستاورد‌ها و چشم‌انداز‌های جهاد دانشگاهی صحبت خواهد کرد.
برنامه دوم با حضور محمدرضا پورعابدی، معاون پژوهش و فناوری جهاد پخش می‌شود و همچنین عبدالحسین شاهوردی، رئیس پژوهشگاه رویان، محمدرضا صادقی، رئیس پژوهشگاه ابن سینا، حمید آب‌روشن، رئیس جهاد دانشگاهی علم و صنعت، حبیب‌الله اصغری، رئیس جهاد دانشگاهی خواجه‌نصیر و سیدرضا شاکری از پژوهشگاه علوم انسانی میهمان برنامه خواهند بود.
سومین قسمت از برنامه «الگو» میزبان عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خواهد بود و به معرفی معاونت فرهنگی و زیرمجموعه‌های آن نظیر ایسنا، ایکنا و ... خواهد پرداخت.
در برنامه چهارم، باحضور محمدصادق بیجندی، معاون آموزش جهاد دانشگاهی درخصوص آموزش عالی، دوره‌های کوتاه‌مدت و آزمون‌های گوناگون و دستاورد‌ها و چشم‌انداز پیش رو گفتگو می شود.
برنامه پنجم همزمان با سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی که 16 مرداد ماه است باحضورسیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی روی آنتن می رود و درباره تجاری‌سازی در جهاد دانشگاهی و مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری گفت‌گو می شود.
گفتنی است در هر برنامه علاوه بر حضور یکی از معاونان جهاد دانشگاهی، گزارش‌هایی از زیرمجموعه‌های معاونت مورد نظر نیز پخش خواهد شد.
در پی فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی، جهاددانشگاهی در جلسه‌ای مورخ 16/05/1359 به‌منظور تحقق بخشیدن به اهداف انقلاب فرهنگی به‌عنوان یک نهاد انقلابی و برخاسته از انقلاب فرهنگی تشکیل شد. جهاددانشگاهی هم‌اکنون در حوزه‌های پژوهش و فناوری، فرهنگ، آموزش،‌ کارآفرینی و اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی در حال فعالیت است.
برنامه «الگو» به تهیه کنندگی مرجان بیات از روز یکشنبه 12 مردادماه تا روز پنجشنبه 16 مرداد هر روز ساعت 17 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها