ویژه برنامه های شبکه چهار سیما برای چهلمین روز شهادت سردار دلها و 22 بهمن

تاریخ انتشار: دو شنبه 21 بهمن 1398
شبکه چهار سیما در روز ۲۲ بهمن نمایش حضور و اقتدار مردم ایران را در سراسر کشور به تصویر می‌کشد.
تعداد بازدید: 427

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، به مناسبت گرامیداشت ۲۲ بهمن ماه و چهل و یکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و چهلمین روز شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهید وی، شبکه چهار سیما برنامه های مختلفی را ویژه این مناسبت ها تدارک دیده است.

در ادامه اطلاعات برنامه ها آمده است: 
*در چهل و یکمین فجر شکوهمند انقلاب اسلامی و در در روز سه شنبه ۲۲ بهمن ماه  از ساعت ۸ صبح تا پایان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن بصورت زنده و مستقیم از پخش شبکه چهار سیما در قاب های مختلف حضور پرشور مردم در سراسر ایران به تصویر کشیده می شود.

*مستند «ارثیه پدری»
«ارثیه پدری» عنوان مستندی است که 22 و 23 بهمن ماه ساعت 9 صبح از شبکه چهار روی آنتن می رود.
مستند «ارثیه پدری» روایتی است از دوران حکومت پهلوی که با شیوه‌ای متفاوت به کارگردانی مهدی نقویان ساخته شده است. داستان فيلم از تاجگذاري او در سال 1346 آغاز شده و تا زمان مرگ او در مصر در سال 1359 ادامه دارد. 
مستند در 15 سكانس روايت شده كه هر كدام از آن بيانگر اتفاقي مهم در زمان محمدرضا پهلوي است. 
هر سكانس از اين فيلم به نام يكي از فيلم‌هاي زمان شاه نامگذاري شده و عنوان آن متناسب با موضوع آن سكانس است. اين موضوع به جذاب شدن اين مستند آرشيوي كمك شاياني كرده است.

*مستند «سردار بدون مرز» 
این برنامه مستند با موضوع انعکاس رسانه های غربی در پی ترور سردار شهید سلیمانی و نظرات مردم لندن در خصوص ایشان و بازتاب آن در بریتانیا است. صحنه هایی از تجمع مردم در خیابانها و مصاحبه با آنها در مورد این واقعه تلخ دی این مستند به تصویر کشیده شده است. «سردار بدون مرز» 22 بهمن ساعت 16:30 پحش می شود.

*شب شعر شبکه چهار با سروده های انقلابی
برنامه تلویزیونی «شب شعر» 21 بهمن ماه با حضور شاعران از شعر انقلابی می گوید.
در «شب شعر» این هفته، علیرضا بهرامی مجری-کارشناس برنامه میزبان دکتر محمدرضا سنگری شاعر و استاد دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین سید سلمان علوی شاعر و پژوهشگر و دکتر سارا جلوداریان شاعر و پژوهشگر می شود و با آنها درخصوص اشعار انقلابی گفتگو می کند.
شعرخوانی در وصف شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، پخش دو کلیپ تصویر از سرودهای انقلابی و بخش های تولیدی در قالب میان برنامه درخصوص شعر انقلابی از دیگر بخش های این برنامه است.
مجله ادبی «شب شعر» به تهیه کنندگی کوروش انصاری، دوشنبه ساعت 22:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود. 

*«روایت امام» در ویژه برنامه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در «شب روایت»
ویژه برنامه ی «شب روایت» به مناسب سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به «روایت امام» اختصاص دارد.
بیست و هفتمین برنامه ی «شب روایت» به مناسبت ۲۲ بهمن، شامگاه سه شنبه، ساعت 22:30 پخش خواهد شد. این ویژه برنامه به روایت امام اختصاص خواهد داشت.
در این برنامه، محمد مهدی شیخ صراف میزبان هدایت الله بهبودی پژوهشگر و نویسنده خواهد بود.
همچنین آیتم "سرنوشت" به قلم مجتبی کوهساری پخش خواهد شد.خوانش کتاب «خاطرات عزت شاهی» در بخش لذت متن بر عهده محسن کاظمی نویسنده و مولف این کتاب خواهد بود .
در آیتم "روایت تاریخ" نیز جواد موگویی به معرفی کتابهایی در حوزه ی انقلاب می‌پردازد.آیتم ویژه ی این برنامه نیز به نویسندگی و اجرای محمدرضا شهبازی، نویسنده و طنزپرداز مطرح کشورمان است.
«شب روایت» به تهیه کنندگی حسین شاهمرادی محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که سه شنبه ساعت 22:30 به صورت زنده پخش می شود.

*«خانه تو» و وحدت ملی 
ویژه برنامه زنده تلویزیونی«خانه تو» که در ایام الله دهه ی فجر به صورت زنده هر روز به یک رویداد شاخص چهل سال گذشته کشور می پردازد،سه شنبه 22بهمن ماه به رویداد "شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش و ایجاد وحدت ملی " می پردازد.
فرهاد جم و زهرا شوقی مجریان «خانه تو»، در این قسمت میزبان برادر شهید مظفری نیا (محافظ شهید سلیمانی) می شوند.
تقویم تاریخ، و پخش قسمت هایی از فیلم سینمایی «به وقت شام» ساخته ابراهیم حاتمی کیا از دیگر بخش های این برنامه است.
این برنامه کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما است که در ایام الله دهه ی فجر انقلاب اسلامی هر روز ساعت 15 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

*بهروز افخمی در «مداد قرمز»  از سردار دلها می گوید

هشتمین قسمت از مداد قرمز چهارشنبه 23 بهمن ماه ساعت ۲۱، با موضوع قهرمان و رسانه به مناسبت چهلم سردار سلیمانی، روی آنتن شبکه چهار خواهد رفت.
قصه‌ی قهرمان‌ها تاروپود فرهنگ‌ها را در هم می‌تند و معیارهای اخلاقی را می‌سازد. حاج قاسم سلیمانی، «شهید عزیز ما»، هم یکی از این قهرمان‌هاست. مردی با زندگی‌ای مثال‌زدنی‌ و شهادتی به‌یاد‌ماندنی. به‌هر‌ترتیب او از میان ما رفت و آنچه حالا باقی‌مانده است، قصه‌های اوست. در سراسر دنیا، از سیاست‌مداران و تحلیل‌گران رسانه‌ای تا مردم معمولی قصه‌های خودشان را درباره او به میدان آورده‌اند. اشک‌ها و کینه‌ها، خشم‌ها و نفرت‌ها، غم‌ها و حسرت‌ها باهم به نبرد نشسته‌اند. این ویژگی قهرمان است که کسی نمی‌تواند در برابر او سکوت کند.

اما این نبرد روایت‌ها به کجا می‌انجامد؟ در کوران این ستیز ما مخاطبان معمولی چه باید بکنیم؟ اصلاً آیا لازم است از آدم‌ها، هرچقدر هم که بزرگ و خوب باشند، قهرمان بسازیم؟ آیا واقعاً نیازی به روایت‌های قهرمانانه داریم یا بدون آن‌ها زندگی‌مان بهتر خواهد بود؟

بهروز افخمی، کارگردان و منتقد سینما است. «مداد قرمز» با او که بسیار به قهرمانان و نقش آن‌ها در جامعه اندیشیده است، درباره میراث روایی حاج قاسم به گفتگو پرداخته است. بهروز افخمی فیلم‌هایی مثل عروس و شوکران را کارگردانی کرده است و این روزها برنامه‌ی نقد سینما را روی آنتن شبکه‌ی پنج دارد.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها