چرخ امروز به گفتگو درخصوص حفظ باروری وبیماری اسکیزوفرنیا می پردازد.

تاریخ انتشار: چهار شنبه 3 خرداد 1396
به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: برنامه چرخ به تهیه کنندگی مریم فیروزی امروز سوم خرداد با موضوع حفظ باروری و حمایت از بیماران اسکیزوفرنیا با متخصصین و کارشناسان مربوطه به بحث و گفتگو می نشیند.
تعداد بازدید: 26

روش های «حفظ باروری» برای نگهداری توان تولید مثل در افرادی است که بچه دار شدن در سنین مطلوب باروری در آنها به هر دلیلی به عقب افتاده و یا امکان پذیر نیست. این دلایل هرچه که باشد٬ این نگرانی را بدنبال خواهد داشت که با بالا رفتن سن٬ قدرت باروری کم شده و یا بکلی از بین برود. برنامه چرخ امشب در بخش اول به میزبانی شهریار ربانی و با حضور دکتر محمد مهدی آخوندی دکترای تخصصی جنین شناسی و رئیس انجمن علمی جنین شناسی ایران به موضوع «حفظ باروری» می پردازد.
«اسکیزوفرنیا» از جمله بیماری‌های شدید عصبی روانی است و حدود یک درصد جمعیت جهان به این بیماری مبتلا هستند. امکان ابتلا به این بیماری تقریبا در تمام طول عمر وجود دارد ولی شایع‌ترین سن ابتلا به آن را 15 تا 30 سالگی عنوان کرده‌اند .بخش دوم برنامه چرخ به بیماران «اسکیزوفرنیا» اختصاص یافته است و سرکار خانم طیبه دهباشی زاده مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران اسکیزوفرنیا به این موضوع می پردازد .
برنامه «چرخ» کاری است از گروه دانش شبکه چهار سیما  از شنبه تا چهارشنبه ساعت 19:00 پخش و روز بعد ساعت 8:00  بازپخش می شود .

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها