«چرخ» از معماری سبز می گوید

تاریخ انتشار: یک شنبه 28 شهریور 1400
سیزدهمین قسمت فصل هشتم «چرخ» به بررسی کاربردهای معماری سبز و پایدار اختصاص دارد. این برنامه ساعت 19 امروز، یکشنبه 28 شهریور ۱۴۰۰ از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود.
تعداد بازدید: 70

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، در این قسمت از «چرخ»، پویا پاک‌نژاد، مجری-کارشناس بخش‌ «تازه‌ها» با خشایار مریدپور، روزنامه‌نگار فناوری درباره‌ی مهم‌ترین خبرهای این روزهای دنیای فناوری گفت‌وگو خواهد کرد.

در بخش دیگری از «چرخ»، دکتر سیدداریوش طاهرزاده، دکترای شیمی و مدرس دانشگاه تهران با دکتر امیر برزویی، دکترای معماری درباره‌ی معماری پایدار و سبز گفت‌وگو می‌کند. این گونه از معماری که ریشه در مفاهیم توسعه‌ی پایدار دارد، در پی سازگاری و هماهنگی با محیط‌زیست و طبیعت است که در سال‌های اخیر به دلیل استفاده‌ی ناصحیح از آنها مورد آسیب و تخریب قرار گرفته‌اند.  هدف از ایجاد ساختمان‌های سبز بهبود پیدا کردن آب و هوا، جلوگیری از اتلاف انرژی مصرف‌شده برای سرمایش و گرمایش و جلوگیری از اثرات منفی ساخت‌و‌ساز بر محیط‌زیست است.

در بخش دیگری از این قسمت «چرخ» گزارش حافظ آهی از دانشگاه تربیت مدرس و گفت‌وگو با دکتر محمدتقی احمدی، رئیس این دانشگاه روی آنتن خواهد رفت.

فصل هشتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده و به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» محمدرضا مقدسیان است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها