مستند « گنجینه های ملی; هنر مجموعه داری» در چهارسوی علم شبکه چهار

تاریخ انتشار: شنبه 14 فروردین 1400
مستند هشت قسمتی « گنجینه های ملی; هنر مجموعه داری» در مجموعه «چهارسوی علم» شبکه چهار سیما به نمایش در می آید.
تعداد بازدید: 358 دریافت فیلم

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، « گنجینه های ملی; هنر مجموعه داری» با نام اصلی (National Treasures the Art of Collecting)به کارگردانی آلاستر لایزل ( Alastair layzell) محصول 2019  انگلیس است و از 14 فروزدین ماه هر شب ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

در این مجموعه ،  8  مجموعه دار برتر جهان که اکثر آثار هنری مجموعه های خود را به موزه های جهان قرض می دهند، دیگر آثار خود را که برخی سالها از دید عموم دور بوده اند به نمایش می گذارند.

 

در اپیزود اول از این مجموعه مستند جذاب و هنری، پروفسور دیوید خلیلی دربارهء آثار هنری مجموعه خود می گوید .

و در اپیزود دوم ، فرانچسکو کارارو و همسرش که سالهاست به جمع آوری آثار ساخته شده از شیشه در جهان پرداخته اند ، مجموعه خود را معرفی می کنند ..

در اپیزود سوم دیوید لوییس مجموعه خود را که شامل تصاویری از مردانیست که استادان کهن سالها قبل آنها را به تصویر کشیده اند نمایش و درباره آنها توضیح می دهد.

اپیزود چهارم دیدگاه شخصی از هنر مجموعه داری: فرانک کوهن ، شیفته است که به بررسی شخصی از آثار بریتانیای مدرن تا استادان کهن در مجموعه فرانک کوهن می پردازد.

اپیزود پنجم دیدگاه شخصی از هنر مجموعه داری : جاناتان هیلز ، سا می باشد  و مجموعه ی خود را که شامل ساعت هایی بسیار نفیس و زیباست نمایش می دهد و درباره تاریخچه ساعت سازی در جهان سخن می گوید ...

 

اپیزود ششم دیدگاه شخصی از هنر مجموعه داری: آتیلیو کودوگناتو است و درباره تاریخچه ساعت سازی در جهان سخن می گوید ...

 

اپیزود هفتم دیدگاه شخصی از هنر مجموعه داری: راجر تروند ، رایحه می باشد و مجموعه عکس راجر تروند شامل 3000 عکس که تاریخ عکاسی از دوران آغازین عکاسی را نشان می دهد که پس از درگذشت راجر توسط خانواده او به نمایش گذاشته می شود.

 

و نهایتا اپیزود آخر دیدگاه شخصی از هنر مجموعه داری: پاتریسیا ساندرتو ،مدلی از یک مجموعه دار هنر مدرن است . پاتریسیا ساندرتون و مجموعهء او که ترکیبی از مجسمه ، فرش ، تابلو و جواهرات است در این قسمت نمایش داده می شود.

 

« گنجینه های ملی; هنر مجموعه داری» به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما ازشنبه تا چهارشنبه به مدت دو هفته ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت 15 بازپخش می شود.

 

 

 

 

دسته بندی :
برچسب :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها