پخش فیلم های ایرانی آن سوی آتش، مهاجر و ناخواسته و پخش درام جنگی "1917" در جشنواره فیلم های سینمایی شبکه چهار

تاریخ انتشار: شنبه 4 مرداد 1399
آن سوی آتش، مهاجر، دشمن ملت، ناخواسته، لانه خرگوش، آگاتا و حقیقت قتل، 1917 عنواین فیلم های سینمایی است که از 4 تا 10 مرداد ماه در قالب برنامه «فیلمخانه» هر روز ساعت 10:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
تعداد بازدید: 536

در ادامه اطلاعات کامل از فیلم های برنامه «فیلمخانه» ، به ترتیب پخش آمده است:


*فیلم سینمایی «آن سوی آتش» به نویسندگی و کارگردانی کیانوش عیاری محصول سال 1366 است. این فیلم روز شنبه 4 مرداد ماه پخش می شود.
خلاصه فیلم: نوذر و عبدالحمید دو برادر بر سر ارث پدری با هم دعوا دارند و نوذر با شکایت عبدالحمید به زندان می افتد. در این فاصله عبدالحمید بابت فروش خانه پدری پول خوبی از شرکت نفت می گیرد و همچنین به عنوان نگهبان مشغول کار می شود. حالا حمید آزاده شده و برای کسب سهم خود به سراغ عبدالحمید می رود. او نیز به عنوان کارگر حفاری مشغول کار می شود و به آسیه، دختر لال شیر فروش، دل می بندد. عبدالحمید از علاقه ی نوذر به آسیه خبردار می شود و ...
خسرو شجاع زاده، سيامك اطلسي، مهرداد وفادار، عاطفه رضوي، نعمت اله لارياني، كاظم وفادارشوشتري، عباس دشت بزرگ، شاهرخ كيوان، مصطفي احمدي، فرج مولايي، منوچهر خندان و پروين سليماني در این فیلم مقابل دوربین داريوش عياري بازی کردند.


* «مهاجر» فیلمی به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم حاتمی‌کیا محصول سال ۱۳۶۸ است.این فیلم روز یکشنبه 5 مرداد پخش می شود.
خلاصه فیلم: هواپیماهای بدون سرنشین مهاجر که از روی زمین کنترل می‌شود جهت انجام عملیاتی شناسایی در پشت خطوط دشمن به کار گرفته می‌شوند. بدلیل برد محدود دستگاه کنترل، خلبانان در دو ایستگاه مقابل، رودرروی هم و در خطوط دشمن مستقر می‌شوند. خلبانی که به خطوط دشمن نفوذ کرده، در حالی که با دشمن درگیر می‌شود، با مهارت عملیات شناسایی را انجام می‌دهد و هواپیما را در هوا تحویل خلبان دوم می‌دهد.
علیرضا خاتمی، ابراهیم اصغرزاده و علیرضا حیدری در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.


*«دشمن ملت» به کارگردانی تونی اسکات محصول 1998 آمریکا می باشد.
خلاصه فیلم: فلیپ همرزلی ، نماینده کنگره با نصب شنود مخابراتی مخالف است و به این سبب کشته می شود. شخصی که دوربینی برای رفتار پرندگان نصب کرده ، وقوع قتل را مشاهده می کند و نوار فیلم را به "دین" دوستش که وکیل مدافع است می رسانداین نوار باعث دردسر های بزرگی برای دین می شود.
ویل اسمیت و جین هکمن از جمله بازیگران این فیلم هستند.


*فیلم سینمایی «ناخواسته» به کارگردانی و نویسندگی برزو نیک‌نژاد و تهیه‌کنندگی سیدامیر سیدزاده 7 مرداد ماه پخش می شود.
«
ناخواسته» اولین فیلم برزو نیک‌نژاد در مقام کارگردان است که در ژانر اجتماعی ساخته شده و در بخش مسابقه فیلم‌های اول سی و دومین جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد. این فیلم در جشنواره سی و دوم فیلم فجر نامزد دریافت سیمرغ کارگردانی بخش نگاه نو شد.
مهتاب کرامتی، مهرداد صدیقیان، ستاره اسکندری، محمدمهدی فقیه منفرد، فرهاد قائمیان، الناز حبیبی و محمد سیدزاده بازیگران فیلم «ناخواسته» هستند.
در خلاصه داستان فیلم «ناخواسته» آمده است: طلبه جوانی از قم به سمت نائین حرکت می‌کند و برای خرج سفر و تنها نماندن چند مسافر نیز سوار می‌کند. مسافرانی که هرکدام قصه‌ای دارند و طلبه جوان هم ناخواسته درگیر قصه‌هایشان می‌شود...


*سینمایی «لانه خرگوش» ساخته جان کامرون میتچل محصول 2010 آمریکا، روز چهارشنبه پخش می شود.
«
بکا» و «هاوی» زوج خوشبختی هستند که در کنار پسر کوچکشان دنی زندگی آرامی دارند. اما با مرگ دنی در یک تصادف زندگی آنها زیر و رو می‌شود....
نیکول کیدمن و آرون اکهارت در این فیلم بازی کرده اند.


*سینمایی « آگاتا و حقیقت قتل» ساخته تری لون محصول 2018 انگلستان است که روز پنجشنبه 9 مردادماه پخش می شود.
خلاصه فیلم: جنگ جهانی اول ششم آوریل 1917. هنگامی که 1600 سرباز و افسر در یک هنگ خود را برای حمله به نیروهای آلمانی آماده می کنند، دو سرباز وظیفه دارند در کمترین زمان خود را به آنها و خط مقدم برسانند و از حمله نیروهای خودی جلوگیری کنند چون عقب نشینی آلمان ها یک تله است و نیروهای آلمانی برای در هم کوبیدن این حمله کمین کرده اند. دو سرباز به راه می افتند و به دل خط می زنند در بین راه یکی از آنها در حالی که می خواهد به خلبان آلمانی کمک کند، کشته می شود ...
جرج مکای، دین چالز چیمن ، بندیکت کامبریج و کالین فرث در این فیلم بازی کرده اند.


*فیلم سینمایی «1917» به کارگردانی سم مندس محصول ۲۰۱۹ انگلستان است که روز جمعه 10 مرداد ماه روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان آمده است: جنگ جهانی اول ششم آوریل 1917. هنگامی که ۱۶۰۰ سرباز و افسر در یک هنگ خود را برای حمله به نیروهای آلمانی آماده می کنند، دو سرباز وظیفه دارند در کمترین زمان خود را به آنها و خط مقدم برسانند و از حمله نیروهای خودی جلوگیری کنند چون عقب نشینی آلمان ها یک تله است و نیروهای آلمانی برای در هم کوبیدن این حمله کمین کرده اند. دو سرباز به راه می افتند و به دل خط می زنند در بین راه یکی از آنها در حالی که می خواهد به خلبان آلمانی کمک کند، کشته می شود ولی سرباز دیگر... .
جرج مکای، دین چالز چیمن، بندیکت کامبریج و کالین فرث در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.
فیلم سینمایی «1917» در آخرین مراسم آکادمی اسکار نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم بود.


«فیلم خانه» به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما که هر روز ساعت 10:30 روی آنتن می‌رود، یک اثر از برترین آثار برگزیده سینمای ایران و جهان که تاریخ سینما را ساخته اند ازنگاه منتقدان و اهالی سینما، پخش می کند و بعد از نمایش فیلم، توسط کارشناس تحلیل می شود.این فیلم ها روز بعد ساعت 2 بامداد بازپخش می شود.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها