زلزله شناسی تهران در «+چرخ»/ جزییات زمین‌لرزه‌ی تهران و ابعاد مختلف خطرهای احتمالی فعال شدن گسل مشاء در «+چرخ»

تاریخ انتشار: شنبه 20 اردیبهشت 1399
دهمین قسمت «+چرخ» ساعت 14:30 امروز، ‌شنبه 20 اردیبهشت، با بررسی ابعاد مختلف زلزله‌ی اخیر تهران روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.
تعداد بازدید: 44

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، در این قسمت از برنامه‌ی «+چرخ»، محمود حاج‌زمان به‌عنوان مجری-کارشناس «+چرخ» با دکتر مهدی زارع، زلزله‌شناس و استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی درباره‌ی زلزله‌ی تهران گفت‌وگو خواهد کرد. 
زلزله‌ای که ساعت 48 دقیقه‌ی بامداد روز جمعه با بزرگای 5.1 ریشتر رخ داد و مرکز آن در 40 کیلومتری شرق تهران، روی گسل مشاء دماوند بوده است. این زلزله جز دماوند و تهران، در شهرهایی مانند کرج، قزوین و بعضی شهرهای شمالی کشور هم احساس شده است. گسل مشاء از گسل‌های مهم نزدیک پایتخت است که با گسل شمال تهران تلاقی دارد و سال 1830 میلادی زمین‌لرزه‌ای با بزرگای 7 ریشتر داشته و از 190 سال پیش زلزله‌ی مهمی روی این گسل اتفاق نیفتاده است. 
«+چرخ» در این برنامه جزییات زمین‌لرزه‌ی تهران و ابعاد مختلف خطرهای احتمالی فعال شدن گسل مشاء را بررسی خواهد کرد. 

مجله‌ی تصویری «+چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با تمرکز بر تحولات علمی درباره‌ی ویروس کرونا و با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 

«+چرخ» در ماه مبارک رمضان از شنبه تا چهارشنبه، از ساعت 14:30 به‌صورت زنده و تکرار آن ساعت 20:30 از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «+چرخ» را بر عهده دارند.

دسته بندی :
برچسب :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات