مجله علمی «چرخ» به بررسی "شکار گونه‌های مختلف جانوری" می پردازد/بررسی معضل شکار حیوانات در «چرخ»

تاریخ انتشار: سه شنبه 14 آبان 1398
«چرخ» در سی‌ونهمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 14 آبان، موضوع شکار حیوانات را بررسی خواهد کرد.
تعداد بازدید: 39

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، در این قسمت از برنامه‌ی تلویزیونی «چرخ»، سیاوش یالپانیان، مجری-کارشناس میزِ طبیعت برنامه، با امیر سبزی، فعال محیط‌‌زیست و حیات‌وحش و مرتضی پورمیرزای، مدیرعامل انجمن یوزپلنگ ایرانی به‌عنوان مخالفان و موافقان موضوع شکار گفت‌وگو خواهد کرد.
 هر سال با فرارسیدن فصل حضور پرندگان مهاجر در ایران، نگرانی فعالان محیط‌زیست از کشتار این پرندگان در مناطق مختلف کشور، به‌ویژه مناطق شمالی دوباره آغاز می‌شود و رسانه‌ها تلاش می‌کنند تصویر انبوه پرندگانی را به تصویر بکشند که در دامگاه‌ها گیر افتاده و لاشه‌های آنها در بازارهای روز به فروش می‌رسد. از طرفی این روزها در فضای مجازی این اطلاعات بین کاربران دست به دست می‌شود که ایران در زمینه‌ی پرنده‌کشی رتبه‌ی دوم جهان را دارد و فقط یک میلیون پرنده در منطقه‌ی فریدون‌کنار کشته می‌شوند. آمارهایی که اطلاعات دقیقی درباره‌ی صحت و سقم آنها وجود ندارد. 
موضوع شکار گونه‌های مختلف جانوری مدت‌هاست به‌عنوان یکی از چالش‌های زیست‌محیطی ایران مطرح است و موافقان و مخالفان زیادی دارد و «چرخ» در این گفت‌وگو تلاش خواهد کرد استدلال‌های طرفین در موافقت و مخالفت این موضوع را بررسی کند. 
گزارش محمدحسین جهان‌پناه از آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی دانشگاه امیرکبیر یکی دیگر از بخش‌های سی‌ونهمین قسمت فصل ششم برنامه‌ی «چرخ» است.
مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 
«چرخ» روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

دسته بندی :
برچسب :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها