«قرآن و شعر طاهره صفارزاده» از نگاه برنامه «سورره» / کارنامه قرآن‌پژوهی ژول لابوم خاورشناس و متفکر معاصر فرانسوی در شبکه چهار /«رابطه انسان و خدا در قرآن» در برنامه امشب «سوره»

تاریخ انتشار: چهار شنبه 17 اردیبهشت 1399
سیزدهمین قسمت از برنامه تلویزیونی «سوره» امشب ساعت ۲۲:۴۵ از شبکه چهار سیما پخش می شود.
تعداد بازدید: 146

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، در قسمت ۱۳ برنامه تلویزیونی «سوره» ، یوسفعلی میرشکاک به قصه‌خوانی قرآنی از روی بخشی از کتاب «روض الجنان و روح الجنان» می‌پردازد و سید مرتضی خاتمی خوانساری پیرامون «رابطه انسان و خدا در قرآن» سخن خواهد گفت.
از دیگر بخش‌های این قسمت از برنامه «سوره» بررسی کارنامه قرآن‌پژوهی ژول لابوم خاورشناسان و متفکر فرانسوی است.
ژول لابوم خاورشناس معاصر، عالم به علوم و احکام اسلامی و باخبر از دقایق و رموز قرآن که فهرستی مفید برای قرآن کریم ترتیب داده و آیات قرآنی را بر حسب موضوعات مختلف تقسیم کرده و آن را در 18 فصل مبوب کرده است . وی این فهرست را به فرانسه نوشته و دانشمند معاصر مصری محمد فؤاد عبدالباقی آن را با اصل آیات از فرانسه به عربی گردانیده وتفصیل الاَّیات نام داده است .
در بخشی دیگری از برنامه امشب «سوره»، مسعود دیانی با مرتضی امیری اسفندقه و زهیر توکلی درخصوص «قرآن و شعر طاهره صفارزاده» به گفتگو خواهد نشست.
برنامه تلویزیونی «سوره» به تهیه‌کنندگی علی خواجه و مرتضی روحانی، در شب‌های ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 22:45 دقیقه از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها