بزم یلدایی «چرخ» با طعم علم /یلدای علمی شبکه4 در «چرخ»

تاریخ انتشار: یک شنبه 30 آذر 1399
ویژه‌برنامه‌ی علمی «چرخ» که به مناسبت شب یلدا ساعت ۱۹ یکشنبه ۳۰ آذر به مدت دو ساعت روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود در آخرین شب یلدای قرن به بررسی رازهای شب، پیشنهادهای یلدایی و خاطره‌گویی و گفت‌وگو با چهره‌های علمی اختصاص دارد.
تعداد بازدید: 241

در ویژه‌برنامه‌ی «چرخ»، حافظ آهی و محمدرضا مقدسیان، به‌عنوان مجری‌های برنامه میزبان چهره‌هایی از دنیای علم و فناوری خواهند بود. در بخشی از این ویژه‌برنامه ‌دکتر سید حجت‌‌الحق حسینی، پژوهشگر تاریخ علم، ویژگی‌های علمی و نجومی طولانی‌ترین شب سال را بررسی خواهد کرد. شبی که زمین در موقعیت انقلاب زمستانی قرار می‌گیرد. در انقلاب زمستانی نیمکره‌ی شمالی، روز در کوتاه‌ترین و شب در بلندترین حالت خود قرار دارد.

در بخشی دیگر از برنامه دکتر روح‌الله رحمانی، از مدیران سابق مایکروسافت و آمازون و متخصص هوش مصنوعی از خاطرات و تجربه‌های کار در بزرگترین کمپانی‌های علم و فناوری خواهد گفت.

 «چرخ» در بخش دیگری این ویژه‌برنامه میزبان یک زوج موسیقیدان خواهد بود. آرش هژیرآزاد و یگانه حسینی‌نیا در گروه موسیقی دوئت لیرا موسیقی‌هایی با الهام گرفتن از نجوم و کیهان‌شناسی خلق می‌کنند. دکتر حمیدرضا نمازی، رییس موزه‌ی ملی تاریخ علوم پزشکی مهمان دیگر ویژه‌برنامه‌ی یلدای شبکه‌ی چهار خواهد بود که از نکته‌های پزشکی شب‌ها و امید در شب یلدا خواهد گفت. محمود حاج‌زمان و سیدمحمدحسین خلیلی در میز علم برنامه از رازها و ویژگی‌های خاص شب‌ها خواهند گفت و محمدحسین جهان‌پناه کتاب‌ها و فیلم‌ها و سریال‌های علمی برای تماشا در شب یلدا معرفی خواهد کرد.

فصل هفتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

 

دسته بندی :
برچسب :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها