سحوری

ویژه برنامه «سحوری» شبکه چهار سیما با اجرای ساعد باقری
تعداد بازدید 1801

ساعد باقری شاعر سرشناس و سرآینده سرود ملّی کشورمان از سحر اولین روز ماه رمضان با اجرای زنده «سحوری» ویژه برنامه سحر شبکه چهار سیما، به جمع مجریان برنامه های سحر سیما پیوست . 
به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: «سحوری» از اولین سحرگاه ماه مبارک رمضان، با ساختاری متفاوت و زنده هر شب ساعت 3 بامداد آغاز و تا بعد از اذان صبح پخش آن ادامه می‌یابد.
مروری بر نیایش های ادبی و معرفتی در نسخ مرجع و در آیینه شعر و ادبیات فارسی ارمغان امسال شبکه چهار سیما برای روزه داران و سحر خیزان است، که با اجرای ساعد باقری تقدیم مخاطبان شبکه دانایی و خردورزی می شود.
پخش فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی، فرازهایی از مناجات حضرت امیرالمومنین (ع) و آوا‌های مذهبی، اذان صبح، نیایش اذان و نماز صبح از بخش‌های برنامه سحرگاهی «سحوری» است.
همچنین ویژه برنامه سحوری شبکه چهار سیما مناسبت های مذهبی ماه مبارک رمضان را بسیار ویژه بدین شکل پوشش می دهد که: در روز وفات حضرت خدیجه (س) با  طرح بحث نقش زنان در شکل گیری نهضت اسلامی از صدر اسلام تا کنون ، درمیلاد امام مجتبی (ع) با  طرح بحث گسترش فرهنگ کرامت به همنوع ، در لیالی قدر و شهادت حضرت علی (ع) با طرح بحث چگونگی شکل گیری فتنه های پس از خلافت حضرت از سوی خوارج و معاندین در قالب شعر و داستان می پردازد.
فصل اول «سحوری »در 30قسمت 90 دقیقه ای محصول گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما بود که به تهیه کنندگی امیرقمیشی و محمد تربتی هرسحر رمضان ساعت 3 بامداد به روی آنتن رفت.

فصل دوم در گروه اجتماعی این شبکه تولید خواهد شد و به تهیه کنندگی میثم محمدحسنی ساعت 4 بامداد هر روز روی آنتن خواهد رفت.

قسمت ها

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها