tanzpishegan

مشخصات برنامه

طنز پیشگان کاری از تامین برنامه شبکه 4 به بررسی کارنامه کمدین های معروف و شهیر سینما و پخش برگزیده ای از فیلمهای آنها پرداخته و با معرفی. طنز پیشگان تا کنون به نمایش و تحلیل کمدین های بزرگی همچون وودی آلن ، توتو،جک لمون ،پیتر سلرز ،ویل هی ،چارلی چاپلین و...       می پردازد .این برنامه تامینی خارجی به تهیه کنندگی علیرضا طارمی ، پنج شنبه ها ساعت 20:30 وتکرار آن جمعه ها ساعت 13:30به روی آنتن می رود .

       
   
آنونس طنزپیشگان
         

 

اخبار

 

بررسی کارنامه هنری باستر کیتون در طنزپیشگان

برنامه «طنزپیشگان» شبکه علم و فرهنگ، پنجشنبه 8 مرداد ساعت 20:30 برای بررسی کارنامه هنری باستر کیتون روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار، در این برنامه آثار باستر کیتون به طور کامل معرفی و بررسی خواهد شد. گفتنی است وزف فرانک «باستر کیتون» زاده ۴ اکتبر ۱۸۹۵ – درگذشته ۱ فوریه ۱۹۶۶، بازیگر، کمدین، نویسنده و کارگردان برنده انواع جوایز اسکار است. وی یکی از نوابغ سینما و جزو مشهورترین کمدین هایی است که در هنر هفتم ظهور کرده اند. کیتون همزمان با اختراع سینما به دنیا آمد، به همین دلیل بسیاری از منتقدان در بزرگداشت او، کیتون را همزاد سینما معرفی می کنند.

او از پدر و مادری هنرمند متولد شد که نمایش های آکروبات را اجرا می کردند. مدتی پس از تولد کیتون، او نیز به گروه نمایش خانوادگی اضافه شد و هر ۳ با هم این نمایش ها را اجرا می کردند. تا آن زمان کیتون ها به معنی خانم و آقای کیتون بود اما پس از تولد باستر، درست در زمانی که او فقط ۲ سال داشت این گروه سه نفره شد و خانواده کیتون نامیده شدند.

معروف است که وقتی باستر کیتون تنها ۲ سال سن داشت، یک بار همراه پدر و مادرش در خیابان راه می رفتند که ناگهان توفان می شود و جریان باد آنقدر شدید می شود که کیتون کوچک را از زمین بلند می کند و چند خیابان آن طرف تر روی زمین می اندازد. والدین او که بسیار نگران فرزندشان شده بودند او را سرانجام در حالی می یابند که سرگرم بازی بوده است.

ادامه مطلب

طنز پیشگان با بند انگشتی می آید

فیلم سینمایی«تام بند انگشتی» محصول 1958 انگلستان جمعه5تیر  ساعت 13:20روی آنتن برنامه طنزپیشگان می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار، این سینمایی را جورج پال کارگردانی کرده اس تا در آن راس تامبلین، جون توربرن، پیتر سلرز، جسی متیوز و برنارد میلز در ژانری فانتزی و موزیکال در آن ایفای نقش کنند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است که: پادشاهی که در جنگل زندگی می کند، آرزو دارد جنگلبان به همراه همسرش با او زندگی کند اما...

.

یاد آور می شود پیتر سلزکمدین بریتانیایی و بازیگر مشهور فیلم‌هایی نظیر لولیتا است که از نمایش‌های دوره‌ای به تئاتر لندن راه پیدا کرد و سپس به تلویزیون آمد و اولین فیلم بلندش را در سال ۱۹۵۲بازی کرد. او یکی از بزرگترین و محبوبترین طنز پردازان تاریخ سینماست و تا کنون ۳ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌ است.گفتنی است سلرز به دلیل بازی‌ها و گریم‌های متفاوت در فیلم‌های گوناگون به مرد پنجاه چهره سینما ی جهان مشهور و از بین کمدین‌ها فقط چارلی چاپلین، وودی آلن و پیتر سلرز نامزد دریافت اسکار شدند. وی در سال ۱۹۸۰در سن ۵۵ سالگی در لندن درگذشت، از معروفترین آثار او می‌توان به لولیتا ۱۹۶۲، دکتر استرنجلاو۱۹۶۴، پلنگ صورتی ۱۹۶۳ و تیری در تاریکی ۱۹۶۴ اشاره کرد. گفتنی است طنز پیشگان به تهیه کنندگی علیرضا طارمی به کوشش تأمین برنامه شبکه چهار سیما تهیه و تولید می شود.

فیلم کمدی :مری پاپینز

سینمایی کمدی«مری پاپینز» با هنرنمایی جولی اندروز و دیک ون دایک، جمعه29خرداد ساعت 13:30روی آنتن طنزپیشگان می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار، برنامه طنزپیشگان با هدف نقد و بررسی آثار طنزپردازان جهان، به مخاطبان عرضه می شود.

ادامه مطلب

ماجراجویی بزرگ پی وی

سینمایی«ماجراجویی بزرگ پی وی» در قالب برنامه"طنز پیشگان" پنجشنبه 21 خرداد ساعت 21 با هنرنمایی پل روبنس، الیزابت دیلی، مارک هالتون، دایانا سالینگر و جود اومن روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار، برنامه طنز پیشگان با بررسی کارنامه تیم برتون"کارگردان و تهیه کننده مطرح آمریکایی" نخستین فیلم بلند این هنرمند را به نمایش می گذارد.

ادامه مطلب

گذر دسته ژاندارمها از شبکه چهار

فیلم سینمایی«دسته ژاندارمها»، پنجشنبه ساعت 20:45 روی آنتن طنز پیشگان می رود. به گزارش روابط عمومی شبکه چهار، این فیلم به کارگردانی جین گیرالت، هنرنمایی گنویو گراد و لویی دوفونس، محصول 1964 سینمای فرانسه است.

ادامه مطلب

  شماره پیامک 300004  
  پست الکترونیک sima4@irib.ir  
  کانال تلگرام  
  https://telegram.me/TV4_IRIB  

© 2016, Islamic Republic of Iran Broadcasting, Sima Channel 4 Department, All Rights Reserved