گزارشی از پشت صحنه برنامه "چشم شب روشن"

گزارشی از پشت صحنه برنامه "چشم شب روشن"یکشنبه 17بهمن

برنامه چشم روشن

مجله فرهنگی، هنری و شبانگاهی "چشم شب روشن"شبکه چهار شب گذشته میزبان پروفسور یوجینو باربا بود.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی «نسیم آنلاین»، «چشم شب روشن» که از شنبه تا چهارشنبه هر هفته با اجرای محمد صالح علاء و با موضوعات مختلف ادبی،فرهنگی و هنری در بخش های سینما، تئاتر، ادبیات، هنرهای تجسمی و ... با کارشناسان این حوزه ها هر شب ساعت 23 مهمان خانه های یکانِ یکان ایرانیان می شود، شب گذشته با حضور پروفسور «یوجوینو باربا» نظریه پرداز و کارگردان برجسته ایتالیایی، دکتر مهرداد رایانی مخصوص (مدیر امور بین الملل هنرهای نمایشی )، رضا رفیع (طنز پرداز )، علیرضا بدیع(شاعر)، حمید ابراهیمی (مدیر گروه ادب و هنر)، اسرافیل علمداری (مدیر تامین برنامه و بازیگر سینما و تلویزیون)، امیر قمیشی (تهیه کننده چشم شب روشن) و سمیرا فراهانی (مسئول روابط عمومی) با حال و هوای متفاوتی روی آنتن رفت.

بنابر این گزارش، از آغاز پخش چشم شب روشن حدود 4 ماه می گذرد که در همین مدت اندک توانسته مخاطبان خود را پیدا کند و تا نیمه های شب با خود همراه سازد.

برنامه با دو مترجم همزمان روی آنتن رفت. رایانی و باربا در خصوص سفرهای باربا و نیز فعالیت های وی در عرصه هنر تئاتر و تئاتر بین الملل سخن گفتند .باربا عنوان کرد که تئاتر روی صحنه باید هدف داشته باشد و از اخلاق حرفه ای و اجرای تخصصی تئاتر گفت.

نکته جالب و آخر این گفتگو این بود که باربا از لبخند ایرانیان گفت و صالح علاء لبخند مردم و «هموطنانِ جان» را قابل حمل توصیف کرد و به باربا پیشنهاد داد تا آن را به یادگار به سرزمین خودش ببرد.

تبادلات آداب ، فرهنگ و هنر و مهمان نوازی ایرانی از نکات چشمگیر برنامه دیشب و البته در پشت صحنه این برنامه بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

  شماره پیامک 300004  
  پست الکترونیک sima4@irib.ir  
  کانال تلگرام  
  https://telegram.me/TV4_IRIB  

© 2016, Islamic Republic of Iran Broadcasting, Sima Channel 4 Department, All Rights Reserved