بیشتر

پندار

مجموعه 13 قسمتی «پندار» به تهیه کنندگی محسن ناجی از 24 فروردین ماه هر شب ساعت 23 به بررسی جریان های روشنفکری در ایران می پردازد.
...

شوکران

دوشنبه ها ساعت 21

زاویه

چهارشنبه ها ساعت 21
بیشتر

قرار

قرارمحصول گروه اجتماعی شبکه چهارسیما است که هر روز از ۴۰ دقیقه مانده به اذان ظهر به افق تهران شروع و تا ۲۰ دقیقه بعد از اذان ادامه دارد.
...

آینده ایران

شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:20

صهبای تسنیم

جمعه ها ساعت12:30
بیشتر

مسابقه تلویزیونی «گام دهم»

مسابقه تلویزیونی «گام دهم» با اجرا و تهیه کنندگی میثم بهزادی در ایام نوروز هر شب ساعت 22:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
...

چهل 22

هر شب ساعت 22

کتاب4

جمعه ها ساعت 16
بیشتر

نقطه

در این برنامه سعی شده است به رشته هایی چون طراحی گرافیک، طراحی صنعتی، طراحی محصول، طراحی شهری، طراحی داخلی ، معماری و... پرداخته شود.
...

نمودار

هر شب ساعت 19 به غیر از روزهای جمعه

پایان ناباروری

شنبه ها ساعت 19

شبکه چهار ، شبکه دانایی


تلویزیون به عنوان قدرتمند ترین ابزار صنعت سرگرمی همواره مورد نکوهش روشنفکران قرار داشت و فرزانگان از تماشای آن بدلیل عوام زدگی و سطحی بودن اجتناب می کردند، اما در ایران تاسیس شبکه چهار از این بدبینی کاست و موجب دوستی این قشر با تلویزیون شد. طرح تاسیس شبکه چهار سیما جمهوری اسلامی ایران در سال 1374 شمسی با هدف جذب مخاطبان خاص و با شعار شبکه فرهیختگان و نخبگان به تصویب رسید. تولید و پخش برنامه های تلویزیونی در حوزه های علمی، فرهنگی، هنری و دینی با پشتوانه تحلیلی غنی تر از اهداف اصلی تاسیس این شبکه است واینکه شبکه بتواند بستری برای مشارکت نخبگان، فرهیختگان و اندیشمندان جامعه در برنامه های کلان و خرد نظام جمهوری اسلامی ایران، بیان نظرات و آرا و نقد سازی مسائلی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و تعاملی افکار و اندیشه های گوناگون در جهت ارتقاء سطح اندیشه ورزی باشد. شبکه چهار سیما با مدیریت دکتر معینی پور ،در چهار گروه تخصصی برنامه سازی ادب و هنر، فرهنگ و اندیشه، دانش ،اجتماعی و سیاسی در زمینه های علمی،فرهنگی،هنری،سیاسی و اجتماعی فعالیت می کند.
  • ویژه برنامه زنده شبکه 4 برای نمایشگاه کتاب/هر روز در ساعت های 12، 14:45، 17 و 23
  • سال رونق تولید گرامی باد
  • «در چشم باد» سریال نوروزی شبکه4/ هرشب 15 دقیقه بامداد/بازپخش 18عصر
آرشيو
در برنامه «رو در رو» مطرح شد: ضرورت تعمیق روابط ایران و پاکستان
مستندها

سينمايي پنجشنبه

سينمايي جمعه

فیلم سینمایی «بازی سیاست» به کارگردانی دوگ آیمن محصول 2010 آمریکا، در ژآنر سیاسی 5 اردیبهشت ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

آرشیو پنجشنبه ها     |    |     آرشیو جمعه ها

نمایشخانه

سریال

تئاتر تلویزیونی هفت قسمتی «بازرس کل» به تهیه کنندگی جواد ظهیری/ هر شب ساعت 23

آرشیو نمایشخانه     |  |    آرشیو سریال 
نشاني پست الكترونيك :sima4@irib.ir
شماره پیامک: 300004
تلفن گویا: 26215600
تهران-خیابان ولیعصر (عج)-روبروی مسجد بلال-خیابان مهناز-شماره 22