آنالیز شگفتی‌های مغز در «چرخ»

صدوبیست‌وپنجمین قسمت فصل هفتم «چرخ» ساعت ۱۹ امروز، چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹، به مناسبت هفته‌ی آگاهی از مغز با بررسی شگفتی‌های مغز و معرفی کتاب‌هایی درباره‌ی علوم شناختی و مغز روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.
تعداد بازدید 172

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، در این قسمت از «چرخ»، حافظ آهی، مجری-کارشناس برنامه با دکتر جواد حاتمی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، درباره‌ی شناخت ذهنی-مغزی آن گفت‌وگو می‌کند. «هفته‌ی آگاهی از مغز» یک کمپین جهانی برای ایجاد و ارتقای علاقه‌مندی عمومی و حمایت از مطالعات مغز است که هر سال در ماه مارس برگزار می‌شود. مشارکت‌کنندگان در این کمپین با انجام فعالیت‌های ابتکاری خود سعی می‌کنند شگفتی‌های مغز و اثرات عمیق علوم این حوزه را در زندگی روزمره‌ي ما نشان بدهند. برگزاری این رویداد در کشور ما از سال ۱۳۹۴، با حمایت‌های ستاد توسعه‌ی علوم و فناوری‌های شناختی آغاز شده است و هر سال با همکاری مراکز و نهادها از جمله آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز در نقاط مختلف کشور برگزار می‌شود. در هفته‌ی آگاهی از مغز تلاش می‌شود تا با استفاده از تمامی راه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و امکانات موجود، سطح دانش و اطلاع از توانایی‌های مغز و همچنین راه‌‌های جلوگیری از کاهش توانایی‌های مغز در بین اقشار مختلف مردم جامعه افزایش پیدا کند. در بخش دیگری از این قسمت «چرخ»، محمدحسین جهان‌پناه، روزنامه‌نگار علم و فناوری و سمیه کرمی، مترجم، کتاب‌هایی درباره‌ی مغز و علوم شناختی را معرفی می‌کنند.

فصل هفتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

قسمت ها

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها