همایش عظیم اربعین حسینی به روایت «40 جلوه یک حماسه»/اربعین از نگاه غرب در مستند«40»/ پخش مستند «40» برای اولین بار از شبکه چهار سیما

تاریخ انتشار: سه شنبه 23 مهر 1398
مستند تلویزیونی «40 جلوه یک حماسه» با نگرشی نو به موضوع راهپیمایی و همایش عظیم اربعین حسینی 26 مهرماه ساعت 23 برای اولین بار از شبکه چهارسیما پخش می شود.
تعداد بازدید: 176 دریافت فیلم

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، این مستند تلویزیونی به تهیه کنندگی و کارگردانی احسان حلمی به عظمت برگزاری راهپیمایی و مراسم پر شور اربعین و شور خادمان حسینی در سراسر جهان می پردازد.
«40 جلوه یک حماسه»به سفارش شرکت White Frame تهیه و تولید شده است و  از یک تیم پژوهشی بین‌المللی تشکیل شده تا با حضور میدانی به جمع‌آوری بیش از ٣٠٠ گفتگو در کشورهای مختلف بپردازد.این مستند برای مخاطب جامعه غربی و غیرمسلمانان تولید شده و زبان اصلی آن انگلیسی است و به دو زبان عربی و فارسی نیز دوبله شده است.
پژوهش این مستند سه سال طول کشیده است  و ضمن جامعه‌شناسی ادیان مختلف، با تکنیک و محتوای روز سینمای مستند توسط عوامل بین‌المللی تولید شده است.
«40»  به بررسی اجمالی  مراسم  مذهبی  و اشکال آن در سراسر جهان از پیاده روی طولانی شیکوکو در کشور ژاپن تامراسم مذهبی کومبه میلا در هندوستان و مراسم مسیحیان و بودا ئیان و... پرداخته و روند شکل گیری حماسه اربعین امام حسین(ع) بعد از چهلم شهادت آن حضرت در طول تاریخ تا به امروز  و برپا شدن حماسه عظیم پیاده روی میلیونی همه ی آزادگان، مومنان ومسلمانان در مسیر های مختلف تا برپایی موکب های پذیرایی از زوار وبالاخره روز اربعین و زیارت اربعین  با شکوهی وصف ناپذیر و... از جمله موضوعاتی است که در این مستند به تصویر کشیده می شود.
«40 جلوه یک حماسه» به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما برای اولین بار روز جمعه 26 مهرماه و در آستانه اربعین حسینی از شبکه چهار سیما پخش می شود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها