«شب شعر» شبکه چهار ویژه روز شعر و ادب فارسی/ بزرگداشت استاد شهریار در برنامه «شب شعر»

تاریخ انتشار: دو شنبه 25 شهریور 1398
مجله تلویزیونی «شب شعر» امشب و در آستانه فرارسیدن روز شعر و ادب فارسی ویژه برنامه ای را برای بزرگداشت استاد شهریار تدارک دیده است.
تعداد بازدید: 404

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، در این برنامه که امشب 25 شهریور ساعت 23 به صورت زنده به روی آنتن می رود دکتر اکرامی فر مجری کارشناس برنامه، میزبان دکتر علی اصغر شعردوست پژوهشگر،مدرس دانشگاه و از دوستان نزدیک استاد شهریار می شود و با وی در خصوص زندگی ادبی و اشعار استاد سیدمحمدحسین بهجت تبریزی گفتگو می کند.
پخش شعرخوانی با صدای استاد شهریار به همراه «نقد هفته» با اجرای علیرضا بهرامی شاعر و روزنامه‌نگار از دیگر بخش های برنامه امشب «شب شعر» است.
روز بيست و هفتم شهريور ماه، سالروز درگذشت شهريار، شاعر ايراني، با تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي، روز ملي شعر و ادب پارسی، ناميده شده است. سید محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار (قبل از آن بهجت) شاعر ایرانی بود که شعرهایی به زبان‌های فارسی و ترکی آذربایجانی داشت. از شعرهای معروف او می‌توان از «علی ای همای رحمت» و «آمدی جانم به قربانت» به فارسی و «حیدر بابایه سلام» به ترکی آذربایجانی اشاره کرد.
«شب شعر» به تهیه کنندگی کوروش انصاری محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما استکه دوشنبه‌ها ساعت ۲۳ به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات