راهنمای مسافران کهکشان در شبکه / برنامه جدید شبکه 4 برای علاقه مندان به نجوم/کهکشانی ها در شبکه چهار

تاریخ انتشار: سه شنبه 18 تیر 1398
«راهنمای مسافران کهکشان» برنامه جدید شبکه چهار در حوزه نجوم است که از روز جمعه به روی آنتن می رود.
تعداد بازدید: 1375 دریافت فیلم

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما:این برنامه که در 26 قسمت 55 دقیقه ای در گروه دانش شبکه چهار سیما تهیه و تولید می شود .
به گفته مریم نیکانلو تهیه کننده برنامه: این برنامه درواقع یک دایرالمعارف فضا و نجوم است که در 26 قسمت به منظومه شمسی می پردازد.
وی افزود: فضانوردان، سفینه فضایی، کهکشانی ها و تازه هاى كهكشان از جمله آيتم هاى این برنامه تلویزیونی است که از روز جمعه 21 تیرماه به صورت هفتگی ساعت 23 به صورت تولیدی پخش می شود.
تهیه کننده «راهنمای مسافران کهکشان» گفت: در بخش «کهکشانی ها» ما به رصدخانه های کشور سفر کرده ایم و مخاطبان را با فعالیت آنها آشنا می کنیم. همچنین در این بخش فراخوانی اعلام می شود و از مخاطبان می خواهیم تا رصدخانه هایی که در شهرهایشان تاسیس شده را به ما معرفی کنند تا ما در این بخش آنها را معرفی کنیم.
نیکانلو به نحوه ی اجرای برنامه اشاره کرد و گفت: اجرای این برنامه را اسماعیل باستانی دارد و در کنار مجری اصلی،کارشناسان هم در خصوص موضوع برنامه با مجرى و مهمانان نیز که درحوزه نجوم اطلاعات دارند، گفتگو می کنند.
وی در پایان گفت: «پيدايش منظومه شمسى» موضوع قسمت اول این برنامه است و میزبان دکتراميرسينا مجيرشيبانى استاد دانشگاه هستیم تا درخصوص پیدایش و تکامل منظومه شمسی با مخاطبان گفتگو کند.
علاقه مندان به موضوعات نجوم از 21 تیرماه هر هفته ساعت 23 می توانند «راهنمای مسافران کهکشان» را تماشا کنند.

برچسب :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات