بازخوانی ماجرای انفجار تروریستی در دفتر حزب جمهوری اسلامی در شبکه 4 / روایت شبکه چهار از تیرماه 1360/ مستند نگاری شبکه 4 برای شهادت دکتر بهشتی / «تکیه بر سرو» و «از بهشتی تا بهشت» در شبکه 4

تاریخ انتشار: سه شنبه 4 تیر 1398
گروه سیاسی شبکه چهار سیما دو مستند «تکیه بر سرو» و «از بهشتی تا بهشت» را به روی آنتن می برد.
تعداد بازدید: 97

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: گروه سیاسی شبکه چهار در آستانه دو رخداد ترور نافرجام آیت‌الله خامنه‌ای در ششم تیر و شهادت آیت‌الله سیّد محمد بهشتی و ۷۲ تن از یارانش در 7 تیر۱۳۶۰ دو مستند تلویزیونی تهیه و تولید کرده است. 
در مستند «تکیه بر سرو» که 5 تیرماه ساعت 17:15 پخش می شود، روایت شاهدان عینی از ترور آیت‌الله خامنه‌ای در ششم تیر ۱۳۶۰ را به تصویر کشیده است.
این مستند در گفتگو با شاهدان به مرور فصل مهمی از تاریخ معاصر ایران و بازخوانی اسناد ترور رهبر معظم انقلاب در مسجد ابوذر تهران و جزئیات آن پرداخته است.
در بخشی از این مستند با محسن جوادیان محافظ وقت رهبری و در بخشی دیگر با حجت الاسلام والمسلمین مطلبی مسئول مسجد ابوذر در سال 60 گفتگو شده است.
در مستند «تکیه بر سرو» علاوه بر روایت شاهدان از واقعه ترور به بیانیه ی گام دوم انقلاب با حضور حسین امیدیان پرداخته می شود.
گفتگوهای این مستند تلویزیونی را محمود یوسفی برعهده داشته و حسین بهزادی فر به عنوان نویسنده وکارشناس با این برنامه همکاری داشته است.
در مستند «از بهشتی تا بهشت» که روز پنجشنبه ساعت 17:15 پخش می شود واقعه شهادت آیت الله بهشتی ویارانشان روایت می شود.
«از بهشتی تا بهشت» با سه محوریت ترور توده های مردم برای ایجاد ترس عمومی، ترور در زمان ها و مکان های مهم برای ضربه زدنم به ساختارهای انقلاب و ترور نخبه های سیاسی و علمی برای نشان دادن نفوذ اطلاعاتی، سعی دارد تا ارتباطی پنهانی غرب با منافقین و انزجار داخلی از آنها را به تصویر بکشد.
در این مستند تلویزیونی با دکتر اسدالله بادمچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفتگو شده است.
پخش تصاویر آرشیوی از ترور شهید بهشتی و روایت های کوتاه از آن واقعه از دیگر بخش های «از بهشتی تا بهشت» است.
شایان ذکر است سری دوم برنامه «مصیر» نیز بمناسبت سالروز شهادت  آیت الله بهشتی از شنبه یکم تیرماه الی جمعه هفتم تیر هرشب ساعت 23 از شبکه چهار پخش می شود.این برنامه به اتفاقات تیرماه 1360 و ابعاد فکری کمترشناخته شده شهید بهشتی می پردازد.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات