ویژه های شبکه چهار برای شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه (س)

تاریخ انتشار: شنبه 27 دی 1399
مستند «بانوی ایرانی» ، «تکیه هنر» و برنامه شبانه «اهالی شب» به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) از شبکه چهار سیما پخش خواهند شد.
تعداد بازدید: 36

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، تامین برنامه این شبکه مستند بانوی ایرانی و منادا رو برای پخش در روزهای سوگ بانوی دو عالم در نظر گرفته است و همچنین برنامه شبانه «اهالی شب» که هر پنج شنبه و جمعه به همت گروه اجتماعی تولید و پخش می شود، به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) به صورت ویژه روی آنتن خواهد رفت.
اهالی شب به تهیه کنندگی محمدمهدی سموعی همچون روال گذشته پنج شنبه ۲۵ دی و جمعه ۲۶ دی ماه ساعت ۲۳ به صورت زنده و با اجرای مهرداد ضیائی با پخش آیتم ها و حضور مهمانان در استودیو ، روانه آنتن خواهد شد.
مستند بانوی ایرانی یا «بانو امین» به روایت زندگی سیده نصرت بیگم امین می‌پردازد که در دوران قبح بودن درس آموزی زنان در جامعه، با پشتکار و سخت کوشی مثال زدنی خود به درجه اجتهاد فقهی می‌رسد. بانو امین اگرچه در یک خانواده متمول و تاجر به دنیا آمده بود و از 15 سالگی نیز با یک تاجر نام آشنای اصفهانی ازدواج کرد ولی از بحث و درس خود عقب نماند و توانست در سن 40 سالگی علی رغم مخالفت‌هایی که با اجتهاد یک زن در جامعه مطرح بود، از علمای طراز اول دوران اجازه اجتهاد خود را کسب کند. بانو امین اولین حوزه علمیه بانوان کشور را در اصفهان تأسیس می‌کند و از این طریق اساتید بسیاری از میان بانوان تربیت می‌کند. همچنین ایشان مدرسه‌ای تأسیس می‌کنند که تمام پرسنل آن را بانوان تشکیل می‌دادند تا امکان علم آموزی برای دختران فراهم آید.
این مستند با کارگردانی زهرا شاهین فر و تهیه کنندگی 
مهدی مطهر، تولید شده است که شنبه ۲۷ دی ماه ساعت ۲۲ پخش خواهد شد.

ویژه برنامه «تکیه هنر» کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار است و شنبه شب ۲۷ دی ماه ساعت ۲۳  روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.
این برنامه به نوعی یک مواجهه متفاوت با آثار هنری آئینی است. آثار هنری موسیقی ، تجسمی (نقاشی) ، شعر ، معماری و سینما در قالب روایتی متفاوت و منسجم روایت می شوند.
در این برنامه به سراغ آثاری از گذشته تا به امروز، از وصال شیرازی در شعر تا قیصر از سلطان محمد، در نقاشی تا حسن روح الامین و ...  می رود.تکیه هنر به تهیه کنندگی مهدی طهماسبی ، ادای دینی است از سوی هنرمندان و صاحبان آثار به ائمه علیهم السلام.
شایان ذکر است سایر برنامه های زنده و روتین شبکه چهار نیز منعطف با این مناسبت تولید و پخش خواهند شد.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها