ویژه برنامه «چرخ» در روز جهانی علم

تاریخ انتشار: سه شنبه 20 آبان 1399
صت‌ودومین قسمت فصل هفتم «چرخ» ساعت ۱۹ امروز، سه‌شنبه ۲۰ آبان، به مناسبت روز جهانی علم با بررسی ارتباطات علم در دوران شیوع ویروس کرونا روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.
تعداد بازدید: 85

در این قسمت «چرخ»، حافظ آهی، مجری-کارشناس برنامه به بهانه‌ی روز جهانی علم با دکتر زرین زردار، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت‌وگو می‌کند. در بخش‌ دیگری از این قسمت «چرخ»، دکتر داریوش طاهرزاده، دکترای شیمی و مدرس دانشگاه تهران، یافته‌های جدید درباره‌‌ی نحوه‌ی اندیشیدن علمی را بررسی خواهد کرد. سازمان جهانی یونسکو به‌عنوان معتبرترین سازمان آموزشی و فرهنگی در جهان که در حوزه‌های علم، فرهنگ و آموزش فعالیت می‌کند، اولین بار در سال ۱۹۹۹ میلادی‌ در نشست بوداپست مجارستان ۱۰ نوامبر را به‌عنوان روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه نامگذاری کرد. این نام‌گذاری هرچند ارزش نهادن به علم و فناوری علمی‌ و بانیان علم خوانده شده، در عین ‌حال تلاش در راستای ایجاد پیوند میان فناوری‌های علمی، بهبود کیفیت زندگی‌ عمومی و کاهش و مهار تهدیدهای اقلیمی ناشی از تولید و فناوری‌های تکنولوژیک‌ هم محسوب می‌شود. از مهمترین اهداف یونسکو از نام‌گذاری روز علم، بهره‌مندی آحاد جامعه از ثمرات علم، فناوری و نوآوری، ایجاد بستر و فضای مناسب گفتمان پیرامون تاثیر علم، فناوری و نوآوری بر زندگی روزمره‌ی مردم، صلح و توسعه و معرفی برخی موقعیت‌های جدید است که باعث ارتقای کیفیت عمومی زندگی می‌شود.
فصل هفتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 
«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها