حکایت بانوی قصه نویس در شبکه چهار /«آن یار مهربان» حکایتی دگر از مجموعه حکایت دل

تاریخ انتشار: دو شنبه 12 آبان 1399
«آن یار مهربان» از مجموعه «حکایت دل» دوشنبه 12 آبان ساعت 21 از شبکه چهار سیما بازپخش می شود.
تعداد بازدید: 56 دریافت فیلم

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، مستند پرتره «آن یار مهربان» با محوریت زندگی بلقیس سلیمانی رمان نویس و قصه نویس در قالب مجموعه «حکایت دل» از شبکه چهار سیما بازپخش می شود.
بلقیس سلیمانی (زاده ۱۳۴۲ در کرمان)، داستان‌نویس و منتقد ادبی و پژوهشگر معاصر ایرانی است.کتاب‌های «بازی آخر بانو»، «بازی عروس و داماد» و «خاله بازی» از آثار اوست که همگی بیش از پنج بارتجدید چاپ شده‌اند و رمان «بازی آخر بانو» برنده جایزه ادبی مهرگان و بهترین رمان بخش ویژه جایزه ادبی اصفهان در سال ۱۳۸۵ شده‌است.
او در رشته کارشناسی ارشد فلسفه تحصیل کرده‌است. بیش از هشتاد مقاله در مطبوعات نوشته‌است و برخی از داستان‌های وی به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی و عربی ترجمه شده‌است. او داوری جایزه‌های ادبی از جمله جشنواره بین‌المللی برنامه‌های رادیویی و جایزه منتقدان و نویسندگان مطبوعاتی را نیز بر عهده داشته‌ است.
«حکایت دل» به تهیه کنندگی علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریز، در قالب ۲۰ قسمت مستند از زندگینامه، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور را مورد بررسی قرار می دهد که سری اول این مجموعه به صورت هفتگی دوشنبه ها ساعت 21 و سه شنبه ها ساعت 17 بازپخش می شود و سپس پخش سری جدید آن از سر گرفته شود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها