«صراط» شبکه 4 ویژه نیمه شعبان / «عقیق» ویژه برنامه ولادت

تاریخ انتشار: چهار شنبه 28 فروردین 1398
برنامه مناسبتی «صراط»، ویژه ولادت امام زمان (عج) تهیه و تولید می شود.
تعداد بازدید: 148

برنامه مناسبتی «صراط»، ویژه ولادت امام زمان (عج) تهیه و تولید می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: «صراط» که در قالب مستند گونه ویژه تمام مناسبت های مذهبی و فرهنگی سال تهیه و تولید می شود، قسمت جدید این برنامه ویژه ولادت امام زمان (عج) روز شنبه 31 فروردین ماه ساعت 16:30  به روی آنتن می رود.
در این قسمت مستندی از فعالیت مجید صادق زاده،استاد نگارگری و تذهیب پخش می شود. و در این قسمت از جدید ترین اثر استاد با عنوان تابلو «نورالله» رونمایی می شود. این تابلو جدیدترین اثر استاد است که مرتبط با امام عصر (عج) طراحی شده است.
در آیتم نمایشی این قسمت از «صراط»، نمایش کوتاهی با عنوان «زائر عشق» باموضوع  پیاده روی زائران تا جمکران پخش می شود. در این نمایش اکبردباغیان، محمد ستوده، حمید تربتیان و نرگس توکلی ایفای نقش کرده اند. تصویربرداری این بخش در لوکیشنی واقع در اصفهان تولید می شود ، این مکان که مسجد تاریخی علی قلی آقا نام دارد قدمتی بالغ بر ۴۰۰ سال دارد.
«صراط» به تهیه کنندگی امیرحسین عنایتی در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما تهیه و تولید می شود و محمد ستوده به عنوان مدیر تولید با این مجموعه همکاری می کند و موسسه سینمایی فدک فیلم نقش جهان مجری طرح این برنامه  است.
شبکه چهار سیما به مناسبت ولادت امام زمان (عج) ویژه برنامه زنده  «عقیق» را برای پخش در روز میلاد تدارک دیده است.
برنامه «عقیق» عنوان یک برنامه ترکیبی است که به صورت زنده در روز اول اردیبهشت ماه و همزمان با ولادت امام عصر(عج) در دو بخش صبحگاهی و عصرگاهی از استودیو پخش شبکه چهار سیما به روی آنتن می رود.
در این برنامه که اجرای آن را به صورت مشترک محمد امرایی و احمد شفازاده بر عهده دارند ، با حضور مختلف خوانندگان، گروه های تواشیح وکارشناسان ، یک جنگ شاد ترکیبی تقدیم مخاطبان شبکه دانایی و خردورزی می شود. 
شایان ذکر است برنامه اذانگاهی شبکه چهار سیما با عنوان «قرار» نیز در روز میلاد منجی عالم بشریت به صورت عیدانه روی آنتن می رود. «قرار» محصول گروه اجتماعی شبکه چهارسیما است که هر روز از ۴۰ دقیقه مانده به اذان ظهر به افق تهران شروع و تا ۲۰ دقیقه بعد از اذان ادامه دارد. در بخش اول برنامه حجت الاسلام دکتر محمدجواد رودگر، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به ارائه مباحثی در خصوص عرفان اهل بیتی می پردازند. در قسمت دوم برنامه نیز حجت الاسلام سید بهاءالدین ضیایی تفسیری کوتاه از قرآن کریم را بیان می کنند.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها