مستند «سایه سار مهربانی» در شبکه چهار/ مستند پرتره استاد منصوره اتحادیه در «حکایت دل»

تاریخ انتشار: دو شنبه 24 شهریور 1399
مستند «سایه سار مهربانی» از مجموعه «حکایت دل» امشب 24 شهریور ماه ساعت 21 از شبکه چهار سیما بازپخش می شود.
تعداد بازدید: 132

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: فیلم مستند «سایه سار مهربانی» از مجموعه «حکایت دل» است که به زندگی علمی و فرهنگی «منصوره اتحادیه»، تاریخ‌نگار، نویسنده، ناشر و استاد دانشگاه می پردازد.
دکتر منصوره اتحادیه تاریخ‌نگار، نویسنده و مدیر نشر تاریخ  و استاد دانشگاه است. او در  سال ۱۳۱۲ در تهران زاده شد و در سال 1358 دانشگاه ادینبورگ انگلستان در رشته تاریخ دکترا گرفت. در سال ۱۳۶۲ انتشارات «تاریخ ایران» را تاسیس کرد و فعالیت‌های علمی و تاریخی خود را گسترش داد. تالیف و انتشار ده‌ها اثر تاریخی حاصل سال‌ها فعالیت علمی او است که از جمله آن‌ها می‌توان به تدوین کتاب‌های تاریخ غفاری، خاطرات و اسناد حسینقلی‌خان نظام السلطنه مافی، گزیده‌ای از مجموعه اسناد عبدالحسین میرزا فرمانفرما، پیدایش و تحول احزاب سیاسی مشروطیت، شیوه تاریخ‌نگاری، اینجا طهران است و... اشاره کرد.
«حکایت دل» به تهیه کنندگی علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریز، در قالب ۲۰ قسمت مستند از زندگینامه، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور را مورد بررسی قرار می دهد که سری اول این مجموعه به صورت هفتگی دوشنبه ها ساعت 21 بازپخش می شود و سپس پخش سری جدید آن از سر گرفته شود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها