«مصیر» بررسی می کند: «تعلیم و تربیت در اندیشه امام موسی صدر»

تاریخ انتشار: شنبه 16 شهریور 1398
گفتگوی تلویزیونی ویژه برنامه «مصیر» شبکه چهار سیما امشب با حضور لؤی شرف الدین، خواهر زاده امام موسی صدر صورت می گیرد.
تعداد بازدید: 62

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، ویژه برنامه‌ی «مصیر» به مناسبت سالروز ربوده‌شدن امام موسی صدر، به بررسی ابعاد فکری و عملی این متفکر مسلمان می‌پردازد. این برنامه هر شب ساعت 20:30 از شبکه چهار پخش می‌شود و موضوع ششمین قسمت آن «تعلیم و تربیت در اندیشه امام موسی صدر» است. 
عطاالله بیگدلی مجری برنامه در این قسمت میزبان لؤی شرف الدین خواهر زاده امام موسی صدر می شود و با وی در خصوص «تاسیس مدارس و موسسات آموزشی» توسط امام صدر «سیاست های تربیتی» و «الگوی تعلیم و تربیتی امام موسی صدر » گفتگو می کند.
امام موسی صدر از جمله روحانیونی است که اقدامات بسیاری را در امر خطیر«تربیت» انجام داده است. از جمله این اقدامات می توان به تاسیس مدرسه فنی جبل عامل، تاسیس مدرسه پرستاری، تاسیس کارگاه فرش بافی برای زنان صور و... اشاره کرد. 
پس از ربوده شدن امام صدر مسئولیت این موسسات به عهده خواهر ایشان «رباب صدر» قرار گرفت. در برنامه پیش روی مصیر، میزبان «لوی شرف الدین» پسر «رباب صدر» خواهیم بود و با وی درخصوص «جایگاه تعلیم و تربیت در نگاه امام صدر»؛ «نگاه امام موسی صدر به مقوله تعلیم و تربیت و اقدامات ایشان در این راستا»، «تربیت دینی» و «نسبت دین و دانش در موسسات تاسیس شده توسط امام صدر» خواهیم پرداخت.
 در قسمت اول این ویژه برنامه، در سال‌روز ربوده شدن امام موسی صدر، با حضور حورا صدر (فرزند امام موسی صدر) به پرونده‌ی ربودن ایشان و در قسمت دوم با حضور دکتر مهتدی به موضوع صهیونیسم و مقاومت پرداخته شد. موضوع قسمت سوم برنامه اندیشه سیاسی امام موسی صدر بود و با حضور دکتر شریف لک‌زایی و اجرای عطاالله بیگدلی روی آنتن رفت. در قسمت چهارم به موضوع اقتصاد و محرومیت‌زدایی در اندیشه‌ی امام موسی صدر پرداخته شد.  در پنجمین قسمت از این سری برنامه مصیر با حضور دکتر محسن اسماعیلی به موضوع «دین شناسی» در اندیشه امام موسی صدر پرداخته شد. 
«مصیر» به تهیه کنندگی کاوه امیری در هفت قسمت در گروه اجتماعی شبکه چهار سیما تولید وهر شب ساعت 20:30 از این شبکه پخش می شود.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات