بررسی نمایش آیینی تعزیه در «شب تئاتر»

تاریخ انتشار: شنبه 16 شهریور 1398
منوچهر اکبرلو در شب تئاتر این هفته، میزبان دکتر داود فتحعلی بیگی است و درباره مراسم و نمایش های آئینی ایام عاشورا سخن خواهند گفت.
تعداد بازدید: 73

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، برنامه امشب «شب تئاتر»، شنبه 16 شهریور به بررسی مراسم آئینی تعزیه اختصاص خواهد داشت.
هرساله با فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان، شاهد اجرای تعزیه در برخی شهرهای کشورمان هستیم. نمایشی آیینی و سنتی که راوی شرحِ جانگداز حماسه کربلاست.
برنامه این هفته شب تئاتر در میانه دهه اول محرم قرار دارد. به همین مناسبت، مهمان برنامه دکتر داود فتحعلی بیگی، پژوهشگر شبیه خوانی خواهد بود و او درباره پیشینه، وضعیت کنونی و آینده تعزیه سخن خواهد گفت.
بنابراین گزارش نمایش بخش هایی از مجالس تعزیه، آیتم های میانی برنامه را تشکیل می دهند. بررسی اخبار و رویدادهای تئاتری ویژه این ایام و نیز معرفی کتاب، بخش های تکمیلی برنامه این هفته خواهند بود.
«شب تئاتر» از مجموعه «شب‌های هنر» محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که در ایام ماه محرم شنبه‌ها ساعت 22 به صورت زنده روی آنتن می‌رود. تهیه کنندگی این برنامه را امین اشرفی برعهده و سردبیری و اجرای آن را منوچهر اکبرلو عهده دار است.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات