پزشک‌ها زیر ذره‌بین «چرخ» / پزشک بودن از نمای نزدیک در شبکه4

تاریخ انتشار: یک شنبه 3 شهریور 1398
بیست‌وسومین قسمت «چرخ» ساعت 19 امروز، یکشنبه 3 شهریور به مناسبت هفته‌ی پزشک با موضوع بررسی وضعیت پزشکی در ایران روی آنتن شبکه‌ی چهار سیما می‌رود.
تعداد بازدید: 22

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، در آغاز نهمین « هفته‌ی برنامه‌ی چرخ» در تابستان، حسین فروتن به‌عنوان مجری-کارشناس میز علم «چرخ» با دکتر محمدرضا رزاقی، عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران گفت‌وگو خواهد کرد. آمارهای رسمی می‌گویند در حال حاضر در حدود ۱۳۹ هزار پزشک در کشور فعالیت می‌کنند و ۵۵ هزار دانشجو در رشته‌ی پزشکی در دانشگاه‌های ایران مشغول به تحصیل هستند. به گفته‌ی مسئولان وزارت بهداشت، در حال حاضر در کشور شاخص تعداد پزشک عمومی، متخصص و داروساز 1.6 پزشک به ازای هر 1000 نفر جمعیت است. این درحالی است که حداقل سرانه‌ی مورد نیاز در این زمینه 2.5 نفر به ازای هر 1000 نفر است و بسیاری از کشورهای دنیا در این زمینه شاخصی بین 3.5 تا 5 نفر به ازای هر 1000 نفر جمعیت دارند
. در بخش روایت خبری «چرخ»، احسان یوسفی، کارشناس نجوم برنامه، مهم‌ترین خبرهای دنیای نجوم در هفته‌ی گذشته را بررسی خواهد کرد. آشنایی با جزییات کار دکتر محمدرضا بهزادی، حشره‌شناس، از دیگر بخش‌های بیست‌وسومین قسمت فصل ششم «چرخ» خواهد بود.
مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 
«چرخ» در تابستان امسال در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات