نسخه «چرخ» برای طب سنتی

تاریخ انتشار: یک شنبه 27 مرداد 1398
بیست‌ویکمین قسمت «چرخ» ساعت 19 امروز، یکشنبه 27 مرداد، با بررسی رابطه‌ی طب سنتی و پزشکی روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.
تعداد بازدید: 76

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: در آغاز هشتمین هفته‌ی برنامه‌ی «چرخ» در تابستان، حسین فروتن به‌عنوان مجری-کارشناس میز علم «چرخ» با دکتر حسین رضایی‌زاده، رییس دانشکده‌ی طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران میزبان گفت‌وگو خواهد کرد. 
ريشه‌هاي مکتب طب سنتي ايران به بيش از سه هزار سال قبل مي‌رسد. طبق نقل سيريل الگود، مورخ پزشکي، طب سنتی ایرانی قبل از طب يوناني وجود داشته است و ايرانيان اصول آن چيزي را که طب يوناني ناميده شده، به يونانيان تعليم داده‌اند و در ايران قديم وضعيت طب پيشرفته‌تر از آشور بود. ستارگان طب سنتي ايران، مانند ابن‌سينا، رازي، علي بن عباس اهوازي، ابن ابي الصادق نيشابوري، سيداسماعيل جرجاني و عمادالدين محمود شيرازي حدود هشت قرن هدايت دانشگاه‌هاي طب در غرب و شرق را بر عهده داشتند. 
در بخش روایت خبری «چرخ»، سوگل دانایی، کارشناس نجوم برنامه، مهم‌ترین خبرهای دنیای نجوم را بررسی خواهد کرد. آشنایی با جزییات کار یک طراح اپلیکیشن‌های موبایل با استفاده از هوش مصنوعی، از دیگر بخش‌های بیست‌ویکمین قسمت «چرخ» در فصل تابستان خواهد بود.
مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 
«چرخ» در تابستان امسال در سه روز یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات