گزارشگر و مستندساز پیشکسوت آمریکایی در «خیلی دور خیلی نزدیک» / گفتگوی شهاب اسفندیاری با «کیم اسپنسر» در شبکه 4

تاریخ انتشار: شنبه 26 مرداد 1398
دکتر شهاب اسفتندیاری در برنامه امشب «خیلی دور خیلی نزدیک» با «کیم اسپنسر» گزارشگر و مستندساز پیشکسوت آمریکایی گفتگو می کند.
تعداد بازدید: 60

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، «خیلی دور خیلی نزدیک»، در برنامه امشب (26مردادماه) میزبان «کیم اسپنسر» گزارشگر و مستندساز پیشکسوت آمریکایی و هم-موسس شبکه تلویزیونی «لینک تی‌وی» می شود.
نخستین دوربین ویدئو سونی که به بازار آمد،«کیم اسپنسر» یکی از اولین گزارشگران تلویزیونی بود که کار با این فناوری جدید را تجربه کرد. در شبکه خبری «اِی بی سی» آمریکا کار می‌کرد که کمپانی والت دیسنی این شبکه را خرید و بدین‌ترتیب معنای «خبر» به کلی تغییر کرد. او شاهد دست اول فرآیند تجاری شدن اخبار بود.
نا امید از کمپانی‌های بزرگ، شرکت رسانه‌ای کوچکی تأسیس کرد که اخبار متفاوت را از گوشه و کنار جهان به گوش آمریکایی‌ها برساند. می‌گوید رسانه‌های جریان اصلی فقط دنبال «هراس‌افکنی» هستند، نه ایجاد شناخت و درک متقابل. در سال ۱۳۷۶ برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی یک برنامه تلویزیونی را از ایران تولید و پخش کرد که طی آن یک زن معلم ایرانی و یک زن معلم آمریکایی طی یک هفته با هم از طریق ارتباط ماهواره‌ای به صورت زنده گفت‌وگو می‌کردند و درباره زندگی و تصورات خود از یکدیگر سخن گفتند.
«خیلی دور خیلی نزدیک» به تهیه کنندگی مصطفی پورمحمدی در 13 قسمت 50 دقیقه ای در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما تهیه و تولید شده است و شنبه ها ساعت 21:30 از شبکه چهار سیما پخش و روز یکشنبه ساعت 14 بازپخش می شود.

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات