پرواز پرنده‌ها در منطقه «چرخ» / پرنده‌نگری در «چرخ»

تاریخ انتشار: سه شنبه 15 مرداد 1398
هجدهمین قسمت از برنامه‌ی تلویزیونی «چرخ» در تابستان، به گفت‌وگویی درباره‌ی پرنده‌نگری می‌پردازد.
تعداد بازدید: 73

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: در این قسمت از «چرخ»، سیاوش یالپانیان، مجری-کارشناس میزِ طبیعت برنامه، میزبان دکتر جمشید کریمی‌زاده، کارشناس پرنده‌نگری خواهد بود. پرنده‌نگری گونه‌ای از سرگرمی است که به مشاهده و بررسی پرندگان در طبیعت می‌پردازد و بخشی از فعالیت طبیعت‌گردی محسوب می‌شود. کار پرنده‌نگری با پرنده‌شناسی متفاوت است. پرنده‌نگری بیشتر به جنبه‌ی لذت از زیبایی پرندگان در طبیعت اختصاص دارد و پرنده‌شناس اهدافی مطالعاتی و تحقیقاتی درباره‌ی پرندگان دارد. 
«چرخ» در گفت‌وگو با کارشناس پرنده‌نگری جزییات این کار را تشریح خواهد کرد. در بخش دیگری از «چرخ»، سوگل دانائی مهم‌ترین اخبار دنیای نجوم و خبر اگزوپلنت در کمربند حیات را بررسی می‌کند.
 گزارش بهزاد یوسفی از پارک ژوراسیک تهران یکی دیگر از بخش‌های هجدهمین قسمت فصل ششم برنامه‌ی «چرخ» خواهد بود.
مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 
«چرخ» در تابستان امسال در سه روز یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات