داستان مغز به روایت «چرخ» / تحول مغز انسان در گذر زمان در مجله «چرخ»

تاریخ انتشار: یک شنبه 13 مرداد 1398
شانزدهمین قسمت «چرخ» ساعت 19 امروز، یکشنبه 13 مرداد، با بررسی سیر تحول مغز انسان روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.
تعداد بازدید: 123

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: در آغاز ششمین هفته‌ی برنامه‌ی «چرخ» در تابستان، حسین فروتن به‌عنوان مجری-کارشناس میز علم «چرخ» میزبان دکتر حسین استکی، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواهد بود. 
دکتر استکی سال‌ها مشغول مهم‌ترین پروژه‌های تحقیقاتی با موضوع مغز بوده است. او در ژاپن تحقیقات پایه‌ای بر روی مغز و شناخت سیستم ادراک بینایی و مکانیسم‌های عصبی آگاهی و شناخت را آغاز کرد و یکی از کارهای اصلی او فهمیدن این موضوع است که مغز چطور می‌تواند چهره‌ها را بشناسد و درباره‌ی یک موجود یا پدیده‌ای خاص آگاهی پیدا کند؛ در مغز انسان در حدود ۸۶ میلیارد نورون وجود دارد که کارشان انجام محاسبات است تا به ایجاد آگاهی در هر زمینه‌ای کمک کند. نتیجه‌ی یک‌سری از پژوهش‌های دکتر استکی نشان‌دهنده‌ی این است که دیدن در انسان یک پدیده‌ی پیچیده است و لزوما به این ربطی ندارد که چه تصویری به چشم شما می‌رسد؛ مهم فعالیت مغز شماست. او در «چرخ» تحول مغز انسان در گذر زمان را بررسی خواهد کرد.
 آشنایی با جزییات کار دکتر رضا حسینی، زمین‌شناس از دیگر بخش‌های شانزدهمین قسمت «چرخ» خواهد بود. 
مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 
«چرخ» در تابستان امسال روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، ساعت 19 به‌صورت زنده از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات