پخش مستند «جهانی بنشسته در گوشه ای» از شبکه 4/ مستند پرتره استاد اکبر ثبوت در شبکه چهار

تاریخ انتشار: یک شنبه 6 مرداد 1398
مستند«جهانی بنشسته در گوشه‌ای» با محوریت زندگی استاد اکبر ثبوت در قالب مجموعه «حکایت دل» به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.
تعداد بازدید: 248 دریافت فیلم

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: مستند«جهانی بنشسته در گوشه‌ای» عنوان قسمت جدید از مجموعه «حکایت دل» است که به معرفی استاد اکبرثبوت پژوهشگر،مورخ ،نسخه شناس و فیلسوف و حکیم معاصر می پردازد. این مستند 6 مرداد ماه ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
یادآور می‌شود؛ استاد اكبر ثبوت يكي از پژوهشگران برجسته حوزه دين، تاريخ معاصر، ادبيات، فلسفه و عرفان است كه سال‌ها از محضر بزرگان حوزه و دانشگاه چون علامه شيخ آقابزرگ تهراني و علامه شعراني بهره برده و پژوهش‌هاي ارزشمند بسياري را در زمينه‌هاي جنبش‌هاي اجتماعي و فكري گذشته، پيوندهاي فرهنگي ايران و شبه قاره، حافظ‌شناسي، صدراشناسي، تاريخ موسيقي، دفاع از معتقدات و فرهنگ شيعه، بررسي احوال و آثار عرفايي چون حسن بصري و حارث محاسبي و روزبهان بقلي، شرح حال و بررسي آثار و آراي استادانش(علامه شعراني، محمدتقي آملي، مهدي الهي‌قمشه‌اي، محمود شهابي، مرتضي مطهري و...) مسائل حقوقي و سياسي و اجتماعي به سرانجام رسانده است.
«حکایت دل» به تهیه کنندگی علیرضا حسینی وکارگردانی بیژن شکرریز، در قالب ۲۰ قسمت مستند از زندگینامه، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور، یکشنبه ها ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
این مجموعه برای اولین بار از شبکه چهار سیما به روی آنتن می رود و روز دوشنبه ساعت19:30 از شبکه یک سیما بازپخش می شود.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات