آغاز «سایه روشن» شبکه چهار از امشب/ سیر تطور مقتل نگاری و فراز و فرودها

تاریخ انتشار: دو شنبه 19 شهریور 1397
اولین قسمت از برنامه گفتگو محور «سایه روشن» از امشب (19 شهریورماه) به روی آنتن می رود.
تعداد بازدید: 13

 

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: برنامه گفتگو محور «سایه روشن» که در 13 قسمت 60 دقیقه ای ویژه شب های محرم تهیه  و تولید شده است، اولین قسمت از این برنامه امشب با موضوع جریان شناسی شبهات مرتبط با نهضت حسینی و آیین های مرتبط پخش می شود.

بنابراین گزارش، علیرضا نادعلی مجری کارشناس برنامه در قسمت اول با حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید حسن هاشمی جزی به گفتگو می پردازد.

انگیره نگارش مقاتل و کارکردها، سیر تطور مقتل نگاری و فراز و فرودها، نقطه آغاز و اوج گیری آن و همچنین معرفی معیارها و ملاک های انتخاب منابع معتبر در موضوع قیام سیدالشهدا (ع) از جمله محورهایی است که در برنامه امشب بررسی و تبیین می شود.

سرمقاله، معرفی کارشناس، اتاق فکر، معرفی کتاب و جمع بندی مباحث، از جمله آیتم های هر قسمت از  این برنامه تلویزیونی است.

«سایه روشن» به تهیه کنندگی غلامرضا مندوزیی و سردبیری حجت الاسلام و المسلمین دکتر حامد قرائتی در 13 شب اول محرم هر شب ساعت 23 با حضور یک کارشناس به بررسی موضوعاتی همچون:گونه شناسی و اعتبار سنجی مقاتل در مورد سید الشهدا(ع)، نسبت سنجی قیام و عزاداری امام حسین(ع) با اصول و قواعد اعتقادی، فقهی و اخلاقی،زیارت و عزاداری و مسئولیت های اجتماعی،آثار و پیامدهای عزاداری در اندیشه و گفتمان دینی واجتماعی جامعه و ... می پردازد.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات