اِم‌.آر.آی ادراک مغز روی میز «چرخ» / گفتگو با مدیر مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت درباره‌ی شیوع ویروس کرونا در ایران

تاریخ انتشار: یک شنبه 4 اسفند 1398
نودودومین قسمت «چرخ» ساعت 19 امروز، یکشنبه 4 اسفند، با بررسی موضوع «مغز و دنیای ادراکی» روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.
تعداد بازدید: 102

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما،در این برنامه‌ی «چرخ»، حسین فروتن به‌عنوان مجری-کارشناس میز علم «چرخ» با دکتر حسین استکی، عضو هیات علمی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره‌ی فرآیند ادراک در مغز گفت‌وگو خواهد کرد. 
متخصصان می‌گویند ادراک فرآیند پیچیده‌ی آگاهی پیدا کردن از اطلاعات حسی و فهم آنهاست. فرآیندی که انسان به وسیله‌ی آن، برداشت‌هایی را که از محیط خود دارد، تنظیم و تفسیر می‌کند و به آنها معنی می‌دهد. در واقع ادراک حاصل پردازش اطلاعات است و رفتار ما انسان‌ها بر اساس ادراک ما از واقعیت شکل می‌گیرد، نه خود واقعیت. ادراکات حسی نسبی هستند و بسته به شرایط مغز و محیط تغییر می‌کنند و الگوها و انتظارات نقش مهمی در ادراکات حسی دارند. از نگاهی دیگر، دنیای ادراکی بر اساس تحلیل مغز از سیگنال‌های بیوالکتریکی شکل می‌گیرد که دکتر استکی در برنامه‌ی امروز «چرخ» این فرآیند پیچیده را تشریح خواهد کرد. گفت‌وگوی تلفنی با دکتر کیانوش جهانپور، مدیر مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت درباره‌ی شیوع ویروس کرونا در ایران ، از دیگر بخش‌های نودودومین قسمت «چرخ» در فصل ششم خواهد بود.
مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 
«چرخ» روزهای، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات