مایکل دودوک فیلمساز برنده اسکار در «خیلی دور خیلی نزدیک» / گفتگوی متفاوت شهاب اسفندیاری با مایکل دودوک در شبکه 4

تاریخ انتشار: شنبه 29 تیر 1398
مایکل دودوک، طراح و کارگردان انیمیشن مهمان امشب «خیلی دور خیلی نزدیک» می شود.
تعداد بازدید: 124

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: در برنامه امشب «خیلی دور خیلی نزدیک» که ساعت 21:30 پخش می شود، شهاب اسفندیاری با مایکل دودوک درباره فرم و سبک متمایز آثارش و نیز درباره گرایش او به معنویت و فرهنگ شرق، جایگاه خانواده و نقش پدر در جوامع غربی، مسئله برهنگی و پوشش در هنر، و تأثیر برگزیت(Brexit) بر زندگی این هنرمند هلندیِ ساکن انگلستان گفت‌و‌گو می‌کند.
«مایکل دودوک دی ویت» انیماتور، کارگردان و تصویرساز هلندی ساکن لندن است که در ژنو و دانشگاه ساری بریتانیا تحصیل کرده است. او برای فیلم «پدر و دختر» اسکار فیلم کوتاه سال ۲۰۰۰ را از آن خود کرد و همچنین برای فیلم بلند انیمیشن «لاکپشت قرمز» نامزد اسکار سال ۲۰۱۶ شده است. دودوک جوایز متعدد دیگری از جشنواره‌های سزار، بفتا، انسی، اتاوا و... را هم در کارنامه دارد. «راهب و ماهی»، «عطر چای» و «تام جاروکش» از دیگر آثار کوتاه اوست.اما آثار او که برنده اسکار بهترین انیمیشن کوتاه و نامزد اسکار بهترین انیمیشن بلند هم بوده، از جهت فرم و محتوا تفاوت زیادی با انیمیشن‌های استودیوهای هالیوودی دارد. 
«خیلی دور خیلی نزدیک» به تهیه کنندگی مصطفی پورمحمدی در 13 قسمت 50 دقیقه ای در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما تهیه و تولید شده است.

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات